Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2016-02-18

Trwa porządkowanie terenu po zakładach Gambo

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Rozpoczęły się już prace porządkowe na terenie dawnego zakładu Gambo, uzupełnione zostały braki w ogrodzeniu, które mają na celu zabezpieczyć miejsce przed nieproszonymi gośćmi. W tej chwili wycinane są chaszcze, które porosły cały obiekt. W dalszej kolejności wycięte zostaną drzewa, które w wielu przypadkach są obumarłe i stanowią duże zagrożenie. Jednocześnie przygotowywany jest projekt rozbiórki budynków, który swój finał powinien znaleźć jeszcze w tym roku.

- Miasto poprzez swoją spółkę OTBS zakupiło zakład wraz z gruntem - powiedział podczas wizytacji nieruchomości prezydent Jarosław Górczyński. - Planujemy zagospodarować ten teren na budynki mieszkalne, najprawdopodobniej deweloperskie, do sprzedaży, być może z częścią handlowo usługową na parterze. Sąsiedztwo przedszkola, szkół, przychodni i innych bloków sprawia, że jest to teren bardzo atrakcyjny pod budownictwo mieszkaniowe.

To kolejne zakupy pod inwestycje, jakie w ciągu ostatnich kilku miesięcy zostały podjęte przez prezydenta. Niedawno Gmina Ostrowiec Świętokrzyski stała się właścicielem 20 ha działki w pobliżu ul. Bałtowskiej z przeznaczeniem pod inwestycje przemysłowe.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16141 razy,
ostatnio: 2021-09-20 04:42:09
Skomentuj artykuł:
Powrót