Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-28

Jubileuszowe Kunowskie Zaduszki Muzyczne

Po raz 10. odbył się koncert w ramach imprezy "Kunowskie Zaduszki Muzyczne". Miłą niespodziankę sprawił gościom burmistrz Lech Łodej, który zaprezentował na scenie swój muzyczny talent.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W poniedziałkowy wieczór w sali Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej można było posłuchać różnorodnej muzyki, tej klimatyczno - poetyckiej, jak i rockowej. Koncert został zorganizowany przez członków Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kunowskiej, szczególnie przy dużym zaangażowaniu jego prezesa Mirosława Radomskiego i Urszuli Radomskiej oraz dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Kunowie.
Gwiazdą tegorocznych jubileuszowych Zaduszek Muzycznych w Kunowie był Adam Strug. To artysta nietuzinkowy, jest uznanym pieśniarzem, kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej, tekściarzem oraz instrumentalistą. Występ Adam Strug rozpoczął utworami opartymi na tekstach ze "Śpiewnika pelplińskiego". Magii jego występowi dodały niezwykłe instrumenty o charakterystycznym i oryginalnym brzmieniu lira korbowa i cytara. Artyście towarzyszył zespół Hipolit Woźniak i Tymoteusz Woźniak. Licznie zgromadzonej kunowskiej publiczności zaprezentował również kompozycje do wierszy Bolesława Leśmiana: "O Słońcu", "Dzień skrzydlaty", "Szumią ptaków loty" , "Tam na rzece" oraz własnych "Ostatni raz", "Adieu", "Mój kapitanie". Wystąpił również Andrzej Chochół, który kolejny raz pojawił się na scenie kunowskich zaduszek. Świetnemu gitarzyście towarzyszyła Iwona Stańczak, która zaśpiewała piosenki z repertuaru Miry Kubasińskiej i zespołu "Breakout" we własnych aranżacjach. Niezwykle ciepło został przyjęty występ najmłodszej uczestniczki Małgorzaty Sali, której w utworze Erica Claptona pt. "Tears In Heaven" towarzyszyli: na gitarze burmistrz Lech Łodej oraz na pianinie Paweł Cieślik. Koncert zakończył się niezwykle mocnym akcentem w wykonaniu zespołu "For away" w składzie: Grzegorz Cebula - gitara, wokal, Grzegorz Gołębiowski -gitara, Leszek Skrzypczak - perkusja, Paweł Ciepliński - gitara, Paweł Cieślik - piano, pomoc techniczna Waldemar Mazur. Sporą niespodzianką był wspólny występ Andrzeja Chochoła, Lecha Łodeja i zespołu "For away" z utworem pod tytułem "Jam session". G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10739 razy,
ostatnio: 2021-01-26 06:58:06
Skomentuj artykuł:
Powrót