Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-22

Nowe samochody dla WTZ

W ubiegły czwartek Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bidzinach i Czekarzewicach odebrały nowe samochody.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Auta zostały zakupione w ramach "Programu Wyrównywanie różnic między regionami III". Powiat Opatowski przystąpił do programu pod koniec sierpnia 2017 roku. Samorząd otrzymał ponad 200 tys. zł dla Lokalnej Grupy Działania Powiatu Opatowskiego na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Czekarzewicach II na zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Kolejne dofinansowanie, w wysokości 80 tys. zł, uzyskało Stowarzyszenie Akademia Pomysłu i przekazało na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bidzinach, na zakup busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym również osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
- Zarząd powiatu kolejny raz pokazuje, że nie są mu obce problemy ludzi niepełnosprawnych. Świadczy o tym chociażby zakup pojazdów, które dziś przekazaliśmy, ale także wiele zadań, które zrealizowaliśmy wcześniej. Cieszę się, że dzięki przyznanym nam przez PFRON środkom finansowym możemy poprawić komfort życia osób niepełnosprawnych, które znajdują się w ośrodkach i placówkach na terenie naszego powiatu - mówił starosta opatowski Bogusław Włodarczyk.
Uroczystości towarzyszyła radosna atmosfera. Uczestnicy obydwu placówek przygotowali dla gości krótkie występy artystyczne. Nie brakowało również wzruszeń i słów podziękowania, kierowanych w stronę przybyłych.
W przekazaniu samochodów udział wzięli: Starosta Powiatu Opatowskiego Bogusław Włodarczyk, Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Andrzej Michalski, wójt gminy Wojciechowice Szymon Sidor, wójt gminy Tarłów Tomasz Kamiński, Dyrektor Lokalnej Grupy Działania Powiatu Opatowskiego Władysław Duda, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opatowie Katarzyna Ambryszewska, członek Zarządu Powiatu Opatowskiego Jacek Dwojak oraz przewodnicząca Rady Miejskiej w Ożarowie Krystyna Wieczorek.Weronika Stanisławska
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11212 razy,
ostatnio: 2021-01-26 05:43:34
Skomentuj artykuł:
Powrót