Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-22

Powiat dołożył do remontu Kaznodziejskiej

Na ukończeniu jest przebudowa ulicy Kaznodziejskiej w Kunowie. Na ostatniej sesji radni powiatowi zgodzili się, aby na to zadanie starostwo przekazało więcej pieniędzy.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Ulica Kaznodziejska w Kunowie jest drogą powiatową, ale zarazem bardzo ważnym szlakiem komunikacyjnym stolicy gminy. Burmistrz Lech Łodej wspólnie ze starostą Zbigniewem Dudą zabiegali o pieniądze na gruntowny remont wylotowej trasy z Kunowa w kierunku Chocimowa i dalej Waśniowa. Ich starania przyniosły wymierny efekt. Zadanie dostało milion złotych dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Ogromny wkład w modernizację ulicy Kaznodziejskiej ma gmina Kunów, która przekazała z budżetu milion 400 tys. zł. Pomocy finansowej udzieliło też starostwo. Na ostatniej sesji radni zgodzili się, by udział powiatu zwiększyć o kolejne 30 tys. zł.
- Cieszę się, że prawie kilometr tak ważnej drogi dla Kunowa będzie wykonany. To bezpośrednie połączenie z drogą na Waśniów. Inwestycja była bardzo długo oczekiwana przez mieszkańców- powiedział starosta Zbigniew Duda.
- Jest to bardzo ważne zadanie dla naszej gminy- nie ukrywa z kolei burmistrz Kunowa Lech Łodej.- Przekazaliśmy spore środki na remont Kaznodziejskiej. Cieszę się, że władze powiatu rozumieją potrzeby naszych mieszkańców.
Wyremontowana gruntownie jezdnia będzie miała 5 i pół metra szerokości, będzie oświetlona i odwodniona. Prace na ulicy Kaznodziejskiej mają zakończyć się z końcem listopada. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11275 razy,
ostatnio: 2021-01-26 04:21:15
Skomentuj artykuł:
Powrót