Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-20

Ulica Górna w Kunowie po remoncie

W ostatnich tygodniach aż cztery drogi na terenie gminy Kunów, zniszczone przez nawałnice, zostały wyremontowane. Ostatnio oddano do użytku ulicę Górną w Kunowie. Na ten trakt mieszkańcy stolicy gminy czekali bardzo długo.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

- Po deszczu nie dało się przejść, trudno było przejechać. Było fatalnie na tej ulicy. Wszędzie kałuże, wystające kamienie. Teraz droga jest równa jak stół- chwalą mieszkańcy.
W uroczystym otwarciu obecna była wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek. Świadkami tej ważnej chwili byli też ostrowieccy parlamentarzyści. Prace były możliwe dzięki dofinansowaniu z programu Likwidacji Skutków Klęsk Żywiołowych.
- Skorzystaliśmy błyskawicznie, bo tak działa program klęskowy, jeśli chodzi o dofinansowanie dróg gminnych i powiatowych. Można było w krótkim czasie tę drogę wykonać - podkreśla burmistrz Kunowa Lech Łodej i dodał, że to nie koniec prac na Górnej. -Jest przewidziany do zrobienia chodnik oraz oświetlenie- poinformował burmistrz.
Remont ulicy Górnej w Kunowie kosztował blisko 200 tys. zł. Gmina do tego zadania dołożyła jedynie 54 tys. zł.
Gmina Kunów jest bardzo aktywna w pozyskiwaniu pieniędzy z budżetu państwa na odbudowę zniszczonych dróg.
- Tylko dzięki tej współpracy, która z panem burmistrzem jest wzorowa, możemy takie projekty realizować i poprawiać bezpieczeństwo mieszkańców- zaznaczyła wojewoda Agata Wojtyszek.
Ulica Górna to już kolejna droga w gminie Kunów, wyremontowana dzięki pieniądzom z budżetu państwa.
- Tylko w tym roku samorząd Kunowa otrzymał ponad 700 tys. zł dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Kolejne 400 tys. zł wyłożyliśmy z budżetu gminy, dzięki czemu udało się wyremontować cztery odcinki dróg- przypomniał burmistrz Kunowa.
Kilka dni temu dokonano uroczystego odbioru drogi w Udzicowie, przez wąwóz, drogi w Bukowiu. Kolejna inwestycja została zrealizowana w Prawęcinie. Ogółem na zadania drogowe w tych czterech miejscowościach wydano ponad 1 mln 176 tys. zł. G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10927 razy,
ostatnio: 2021-01-26 01:39:00
Skomentuj artykuł:
Powrót