Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-11-22

W Mominie marzenia się spełniają

W Mominie uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę hali sportowej przy miejscowym zespole szkół. Pod historycznym dokumentem, który w specjalnej tubie został wmurowany w fundamenty budynku, podpisali się marszałek województwa Adam Jarubas, przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk, wójt gminy Krzysztof Gajewski, dyrektor szkoły Barbara Poreckowska.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W tym roku mija trzynaście lat od uroczystego otwarcia nowego budynku szkoły podstawowej i gimnazjum w Mominie. Już wówczas mówiono, że kolejnym etapem rozwoju placówki powinna być hala sportowa. I tak też się stało. Usilne zabiegi wójta Krzysztofa Gajewskiego, przychylność marszałka Adama Jarubasa doprowadziły sprawę do szczęśliwego finału.
Budowa hali sportowej ruszyła dwa miesiące temu, a w ubiegłym tygodniu uroczyście podpisano akt erekcyjny. Pod tak ważnym dokumentem dla lokalnej społeczności swoje podpisy złożyli marszałek Adam Jarubas, przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk, wójt Krzysztof Gajewski, dyrektor Zespołu Szkół w Mominie im. Mjr Jana Piwnika "Ponurego" Barbara Poreckowska, proboszcz momińskiej parafii ksiądz Krzysztof Maziarz. Następnie akt erekcyjny został wmurowany w fundamenty obiektu.
- Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za pomoc, trud i zrozumienie przy budowie tego obiektu. Dzisiejszemu spotkaniu przyświeca nam hasło "Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi". To dzięki wam ta inwestycja, która dwa miesiące temu została rozpoczęta, za kilka miesięcy zostanie ukończona i dzieci wraz z nowym rokiem szkolnym będą korzystały z tak pięknej i nowoczesnej sali gimnastycznej. Dziś możemy powiedzieć jako społeczność szkolna, że marzenia się spełniają. Młodzież będzie się rozwijać nie tylko pod względem intelektualnym, ale będzie kształciła hart ducha i tężyznę fizyczną- powiedziała dyrektor Barbara Poreckowska.
Słowa podziękowania za przychylność do obecnych marszałka Adama Jarubasa i przewodniczącego Arkadiusza Bąka skierował też gospodarz gminy.
- To kolejna inwestycja, która daje możliwość rozwoju kultury fizycznej, sportu. Wiemy, że gdyby nie wasza pomoc, wsparcie nie udałoby się dostać dofinansowania. Pamiętamy, jaki była stan waśniowskiej oświaty jeszcze kilkanaście lat temu. Teraz nie mamy czego się wstydzić. Hala w Mominie będzie zwieńczeniem naszych starań w celu polepszenia warunków nauki i pracy. Jestem przekonany, że ten wspaniały obiekt będzie gotowy już na wrzesień i będzie służył nie tylko uczniom ale całej lokalnej społeczności- przyznał wójt Krzysztof Gajewski.
Hala będzie się składała z sali gimnastycznej o powierzchni ponad 350 metrów kwadratowych oraz pełnego zaplecza: szatni, toalet, natrysków, magazynów na sprzęt sportowy oraz pomieszczeń dla nauczycieli prowadzących zajęcia. Modernizacji zostanie poddane także istniejące boisko wielofunkcyjne znajdujące się na terenie zespołu szkół. Zostaną wymieniona nawierzchnia boiska oraz zakupione wyposażenie.
Całkowita wartość projektu to 2,8 mln zł, z czego kwota dofinansowania wyniesie 2,1 mln zł.G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11513 razy,
ostatnio: 2021-01-26 03:03:43
Skomentuj artykuł:
Powrót