Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2015-11-30

PODATKI BEZ ZMIAN

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

27 listopada odbyła się sesja Rady Miasta gdzie głównym punktem w porządku obrad były podatki, które obowiązywać będą w roku przyszłym. Prezydent Jarosław Górczyński zaproponował, aby stawki podatkowe w roku przyszłym nie uległy zmianie. Radni Miejscy zaś przychylili się do propozycji i przegłosowali pozostawienie kwot podatkowych na poziomie ubiegłego roku. Obniżeniu uległy natomiast dwie stwki podatku: od budynków zajętych na prowadzenie działaności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym oraz od budynków związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu  przepisów o działalności rolniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń.

Piątkowa sesja była też okazją do wręczenia gratulacji i podziękowań. Prezydent Jarosław Górczyński otrzymał list od Ostrowieckiego Stowarzyszenia Głuchych "Nad Kamienną", w którym władze stowarzyszenia dziękują za troskę i zrozumienie dotyczące prośby o przydzielenie lokalu dla potrzeb ich oragnizacji.

Kolejnym miłym akcentem były również gratulacje, składane przez Prezydenta i Radnych na ręce nowo wybranego Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Kryja.

Swoją dotyczchasową pracą na rzecz regionu świętokrzyskiego zasłużył Pan na zaufanie jego mieszkańców, co potwierdza uzyskany wynik wyborczy. Życzę, aby praca w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej przyniosła Panu wiele satysfakcji - powiedział Prezydent Jarosław Górczyński.

Do grona radnych Rady Miejskiej dołączył nowo wybrany przedstwiciel Osiedla "Złota Jesień" Marcin Marzec, który złożył ślubowanie.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 5922 razy,
ostatnio: 2020-09-20 21:29:28
Skomentuj artykuł:
Powrót