Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-01-13

Duńczycy rozbudują zakład w Ostrowcu

Będzie praca dla 150 osób


Na działce przy ulicy Kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie zakład, który docelowo ma zatrudnić około 150 osób. To bardzo ważna informacja w mieście borykającym się z bezrobociem na poziomie 16 procent.
Duńska firma Weiss A/S, która w Ostrowcu działa już od kilku lat, zamierza wybudować zakład produkcji urządzeń i systemów spalania do kotłowni przemysłowych i miejskich. Na działce o powierzchni 3,5 hektara powstanie kompleks przemysłowy składający się z hali produkcyjnej o powierzchni 17 tysięcy metrów kwadratowych oraz budynku biurowego. Inwestycja ma się rozpocząć w połowie roku, kosztować około 40 milionów złotych i dać zatrudnienie około 150 osobom. Produkcją będzie zajmować się 110 osób, projektowaniem urządzeń 30 inżynierów, a obsługą administracyjną - 10 osób.


Działka przy ulicy Kolejowej została wybrana spośród kilku podobnych, wskazanych przez ostrowiecki Urząd Miasta.
- Wyszukaliśmy dla inwestora najlepsze tereny, wskazaliśmy też możliwe źródło finansowania przedsięwzięcia ze środków unijnych, a także firmę doradczą, która pomogła w opracowaniu projektu - informuje Jarosław Wilczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. - Spółka otrzyma również czteroletnie zwolnienie z podatku od nieruchomości.


Miasto zobowiązało się do częściowego sfinansowania budowy brakującego na tym terenie kanału sanitarnego. Firma Weiss zajmuje się projektowaniem, produkowaniem, instalowaniem oraz dystrybucją systemów spalania wykorzystujących paliwa pochodzenia biologicznego. Oferuje kompletne rozwiązania w zakresie projektowania, produkcji i montażu oraz serwisu systemów dla kotłowni przemysłowych i miejskich, a jako przedstawiciel firmy Envikraft A/S - spalarnie odpadów komunalnych, przemysłowych oraz medycznych.
/Anna ŚLEDZIŃSKA, 12 stycznia 2011, 9:00/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16368 razy,
ostatnio: 2020-07-07 22:01:14
Skomentuj artykuł:
Powrót