Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-01-06

W Ostrowcu orkiestra pełna atrakcji.

Na ulice miasta wyjdzie 250 wolontariuszy


Będą licytacje upominków z podpisami Jurka Owsiaka, złotego serduszka, niecodzienne pokazy i zabawa na wieńczącym finał wielkim koncercie.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Ostrowiecki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowuje się do zaplanowanego na niedzielę 9 stycznia kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku koncert finałowy odbędzie się na dziedzińcu browaru, a nie w Rynku.
Spory ruch panuje w siedzibie hufca Związku Harcerstwa Polskiego przy ulicy Polnej. Jak co roku, to harcerze odpowiadają za zorganizowanie pracy 250 wolontariuszy, którzy w niedzielę będą kwestować na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego.

OSTROWIECKIE ANIOŁY DOLECIAŁY DO WARSZAWY


- Dopinamy wszystko na ostatni guzik - mówi szef sztabu Dariusz Czupryński, uczestnik wszystkich ostrowieckich finałów Orkiestry. - Przed świętami odwiedziliśmy siedzibę Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Wyrabialiśmy identyfikatory, odebraliśmy ciekawe gadżety z autografami Jurka Owsiaka. Zostawiliśmy też nasze - hełm strażacki i drewnianego anioła.


Piękny drewniany anioł, wykonany na zajęciach w Domu Ulgi w Cierpieniu imienia Jana Pawła II, został przez Jurka Owsiaka podpisany na skrzydle. Podobnie jak hełm, będzie go można kupić na specjalnej internetowej aukcji.
- Drugi taki anioł został w Warszawie, bo tak się spodobał - mówi Teresa Woźniak z ostrowieckiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego. - Będzie zlicytowany przez fundację.

ZŁOTE SERDUSZKO ZNÓW DO KUPIENIA


Oprócz tych gadżetów na aukcji można kupić między innymi ostrowieckie orkiestrowe kubki, koszulki, zegary ścienne. Z Warszawy przywieziono kalendarze ścienne trójdzielne, kieszonkowe, karty telefoniczne, smycze, koszulki, książki z autografem Jurka Owsiaka, płyty DVD, CD z muzyką z Przystanku Woodstock.


Tak jak w ubiegłym roku, Złote Serduszko z numerem 164 z 2008 roku wystawili na specjalną aukcję Marcin, Ewa i Maciej Jabłońscy. Aukcja rozpoczęła się we wtorek na allegro.
- Do sprzedania mamy też płaskorzeźbę z wizerunkiem kolegiaty Świętego Michała, którą prezydent miasta wręcza przy szczególnych okazjach - mówi Dariusz Czupryński. - Licytacje będą się odbywać między występami w niedzielę, więc zapraszamy mieszkańców z grubymi portfelami. Myślę, że ciekawa może być licytacja kursu na prawo jazdy. Jeżeli ktoś planuje zrobienie prawa jazdy, może połączyć przyjemne z pożytecznym i wylicytować go u nas.


Dodatkowo w tym roku Miejskie Centrum Kultury postanowiło zasilić zbiórkę pieniędzy, organizując kiermasz wyrobów garncarskich. Wykonali je uczniowie Publicznego Gimnazjum numer 4 oraz szkół podstawowych w Szewnie i Bodzechowie - w warsztacie Pawła Pileckiego, garncarza z Kątów Denkowskich. Gliniane figurki i naczynia są już do kupienia w Punkcie Informacji Turystycznej Miejskiego Centrum Kultury.


Jeśli ktoś natomiast ma przedmioty, które chciałby wystawić na licytację, może je przynieść w dniu finału do Osiedlowego Domu Kultury przy ulicy Wspólnej. Główny sztab Orkiestry będzie czynny od godziny 10. Spory ruch panuje w siedzibie hufca Związku Harcerstwa Polskiego przy ulicy Polnej. - Teraz przygotowujemy się do wydawania puszek i identyfikatorów dla 250 wolontariuszy - mówi Da-riusz Czupryński. Zbiórka w Osiedlowym Domu Kultury odbędzie się w sobotę o godzinie 10. Osoby, które będą chodziły z puszkami, dowiedzą się, gdzie wolno im kwestować, a gdzie nie, co zrobić w sytuacji zagrożenia.

KONCERT NA DZIEDZIŃCU BROWARU


Koncert towarzyszący 19. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się o godzinie 15 na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury.
- W tym roku wybraliśmy inną lokalizację niż plac Rynku głównie z przyczyn organizacyjnych - mówi Ewa Storzysz, koordynator finałowych koncertów z ramienia Miejskiego Centrum Kultury. - Dziedziniec Browaru Saskich staje się powoli punktem centralnym kulturalnego życia miasta, znowu coś się tu dzieje, ponadto idealnie nadaje się on do zimowych imprez plenerowych, bo jest częściowo zabudowany na wypadek gorszych warunków atmosferycznych. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Ostrowca i powiatu do udziału w niedzielnej imprezie. Zapewniamy bezpieczną zabawę, ciekawe licytacje gadżetów, koncerty dla publiczności w każdym wieku i wspaniały pokaz sztucznych ogni na zakończenie imprezy o godzinie 20.

- Szkoda, że koncerty nie odbędą się na Rynku, do czego przyzwyczaili się mieszkańcy. Wszyscy doskonale pamiętamy finały, na które udawało się zaprosić gwiazdy spoza Ostrowca - jak zespół Wanda i Banda, a potrzeba było tylko zorganizowania im dojazdu - komentuje Dariusz Czupryński. - Naszym zdaniem, atmosfera, którą tworzą na Rynku świąteczne dekoracje, byłaby o wiele lepsza, nie jest to jednak nasza decyzja. My odpowiadamy za przygotowanie wolontariuszy, organizację sztabu i rozliczenie zebranych pieniędzy.

POKAZY, KONCERTY I DYSKOTEKA


W trakcie występów odbędą się licytacje gadżetów oraz pokazy ratownictwa medycznego, straży pożarnej i policji. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z replik broni ASG na specjalnie przygotowanej do tego celu strzelnicy. Na scenie wystąpią między innymi Ostrowiecka Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Leokadii Rusak, solistki przygotowane przez Ryszarda Górę, zespół Tremolo, ćmielowska grupa Suzi De-LLa. Główną atrakcją wieczoru będzie koncert formacji Acoustic Acrobats, która w ciągu dwóch lat istnienia zagrała blisko 200 koncertów w Polsce, dziewięciu krajach Europy, a także na Jamajce i w Afryce.


Dzień wcześniej, w sobotę, będzie można zasilić konto fundacji na specjalnej dyskotece w klubie Sfera7. Natomiast w niedzielę, po "światełku do nieba", after party odbędzie się w klubie Alternatywa (dawna Planeta). Tam będą zorganizowane kolejne licytacje, będzie dzielony orkiestrowy tort, a zagra ćmielowska grupa Muchomors.
/Anna ŚLEDZIŃSKA Marta WYŻYKOWSKA, 5 stycznia 2011 - 16:33/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13849 razy,
ostatnio: 2020-07-11 05:23:03
Skomentuj artykuł:
Powrót