Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2020-09-25

Ruszyły zapisy do Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2020

Od 22 września można się już zapisać na Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2020. Zapisy prowadzone są wyłącznie za pośrednictwem formularza internetowego na stronie www.ostrowiecbiega.pl. W tym roku impreza odbywać się będzie w szczególnych rygorach sanitarnych, ale Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim czyni starania, by rozmachem była jak najbardziej zbliżona do minionych edycji. W planach jest zorganizowanie ulicznego biegu na dystansie 10 kilometrów, na trasie znanej z ubiegłego roku, a także marszu nordic walking i biegu na dystansie 5km - bez rywalizacji - na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Limity w obu tych konkurencjach, zgodnie z obowiązującym obecnie stanem prawnym, ustalone zostały na poziomie 250 miejsc do biegu głównego oraz 250 do marszu i biegu na 5km. W przypadku zmiany przepisów prawa dotyczących możliwości organizacji imprez sportowych, a w szczególności liczby uczestników tych imprez, organizator zastrzega sobie prawo do zmiany limitów poszczególnych konkurencji, a w szczególnym przypadku nawet do odwołania imprezy. W przypadku odwołania Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2020 organizator dokona zwrotu wniesionych opłat startowych.

W tym roku, z uwagi na obowiązujące limity i ryzyko epidemiczne, nie odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży.

Już po dwóch dniach na liście startowej do 10-kilometrowego biegu ulicznego było niemal 190 osób, co pokazuje, że z zapełnieniem ustanowionego limitu (250 osób) nie będzie większego problemu. Jest to też sygnał dla niezdecydowanych, by nie odkładali decyzji o starcie do ostatniej chwili.

Bieg Główny (10km): Formularz zapisów | Lista startowa.
Marsz Nordic Walking i Bieg (5km) - bez rywalizacji: Formularz zapisów | Lista startowa.

/MOSiR O-c/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 1358 razy,
ostatnio: 2020-11-23 17:37:34
Skomentuj artykuł:
Powrót