Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2012-05-11

Międzynarodowy sukces "Staszica"

Weronika Iljasow, tegoroczna absolwentka LO im. St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim, wygrała w konkursie wiedzy o życiu i kulturze frankofońskiej Prowincji Quebec i Uniwersytecie Montrealskim i otrzymała indeks na tę uczelnię.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas III w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. St. Staszica dyrektor szkoły, Grażyna Kałamaga otrzymała z rąk wicestarosty powiatu ostrowieckiego Eligiusza Micha oraz naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Macieja Kuszewskiego Certyfikat Uniwersytetu Montrealskiego oraz tygodnika Le Carrefour Des Opinions, potwierdzający wysoki profesjonalizm, skuteczność oraz perfekcję w organizacji i przeprowadzeniu „I Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o życiu i kulturze frankofońskiej Prowincji Quebec i Uniwersytecie Montrealskim”. Do Konkursu przeprowadzonego w języku francuskim przystąpiło 26 licealistów z województwa świętokrzyskiego. Pierwsze miejsce i główną nagrodę- indeks Uniwersytetu Montrealskiego oraz roczne stypendium- zdobyła Weronika Iljasow, tegoroczna absolwentka LO im. St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wspólna inicjatywa uniwersytetu, kanadyjskiego francuskojęzycznego pisma oraz powiatu i szkoły ma szansę na kolejną edycję i już czynione są starania aby konkurs wszedł do kalendarza imprez oświatowych województwa świętokrzyskiego, a swoim zasięgiem mógł objąć także sąsiednie regiony.

Słowa uznania i gratulacje należą się laureatom- finalistom konkursu oraz organizatorom- dyrekcji szkoły i jej nauczycielom w tym szczególnie paniom I. Sarnie i J. Gibalskiej. Podjęcie tak cennej inicjatywy jest przykładem zaangażowania i aktywności szkoły w życiu naszej lokalnej społeczności, a przy okazji skuteczną promocją własnej placówki oraz powiatu ostrowieckiego.

/tos.pl/
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 67945 razy,
ostatnio: 2022-07-02 09:02:13
Skomentuj artykuł:
Powrót