Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-10-03

ZAKOPOWER w Ostrowcu

Koncert 12 listopada

Zakopower – zespól założony przez charyzmatycznego skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Oprócz niego grupę tworzą: Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc-Scepon, Piotr Rychlec, Tomasz Krawczyk, Michał Trąbski i Łukasz Moskal. Nazwa zespołu nawiązuje do miasta Zakopanego, z którego pochodzi lider zespołu.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Ich debiutancka płyta "MUSICHAL" to połączenie tradycyjnych góralskiej melodii i nowoczesnej klubowej muzyki. Zespól od razu namieszał na naszym rynku muzycznym. To jest zupełnie inna muzyka, niż ta proponowana słuchaczom przez GOLEC uOrkiestra czy też Brathanki. Wygrane na TOP TRENDy i innych festiwalach zapowiadały narodziny nowej gwiazdy na firmamencie polskiej muzyki rozrywkowej. Gwiazdy, która coraz jaśniej świeci.

Druga płyta zespołu, NA SIEDEM, została wydana w październiku 2007. 30 listopada 2007 roku ukazała się specjalna edycja płyty Na siedem, poszerzona o dwa nowe utwory oraz covery Gyongyhaju lany zespołu OMEGA i W dzikie wino zaplątani niezapomnianego MARKA GRECHUTY. Dla wielu słuchaczy jest to najlepsza interpretacja tego przeboju, jaka kiedykolwiek sie ukazała.( Usłyszymy ją również na koncercie.) W pozostałych utworach poszerzono brzmienie muzyczne, m.in. o skrzypce elektryczne, solówki gitarowe itp. W tworzeniu płyty swój udział mieli Adam Nowak z Raz Dwa Trzy (teksty), wielka Kayah (tekst), Rafał Bryndal (tekst), Nigel Kennedy (skrzypce elektryczne), Mamadou Diouf  (śpiew).
W maju 2011 ukazała się trzecia studyjna (a ogółem czwarta) płyta zespołu pt. BOSO. , która od razu podbiła serca publiczność i króluje na polskich listach przebojów.

Teraz Zakopower wystąpi w Ostrowcu Świętokrzyskim już 12 listopada w Hali MOSiR. Ekspresja, góralski temperament, szacunek do widzów, perfekcja wykonań oraz porywające tempo koncertu tworzą spektakl którego się nie zapomina. Tego nie mozna nie obejrzec na zywo!!!!

Bilety w cenie 40zł do nabycia
- TicketPro
- hala sportowo widowiskowa ul. Świętokrzyska 11
- pływalnia „Rawszczyzna” ul Mickiewicza 32
- Biuro Podróży „Voyager”- Galeria Ostrowiec ul Mickiewicza 30
- Biuro Wystaw Artystycznych – ul. Siennieńska 54
Informacje i zamówienia zbiorowe – tel. 604 538 804/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 24334 razy,
ostatnio: 2020-07-10 00:23:22
Skomentuj artykuł:
Powrót