Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-11-12

Jubileuszowy rok w oświacie

Sto lat ZNP

Źródło: Urząd Miasta


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W piątek, w sali kina "Etiuda" odbyła się uroczystość wieńcząca obchody jubileuszu 100-lecia powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego, podczas której kilkudziesięciu nauczycielom wręczone zostały medale oraz odznaczenia związkowe. Gościem obchodów był Prezydent Jan Szostak.


      Podczas gali Krzysztof Hapczyn, Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Ostrowcu Świętokrzyskim, podsumował przebieg uroczystości związanych z jubileuszem ZNP w naszym mieście oraz całym województwie.


      - W Ostrowcu Świętokrzyskim obchody zainaugurowaliśmy w maju podczas uroczystej gali, ponadto przeprowadziliśmy nauczycielskie rozgrywki sportowe, a także zorganizowaliśmy piknik na terenie Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Częstocicach - mówił Prezes Hapczyn.


      W trakcie piątkowej uroczystości nie zabrakło wielu serdecznych życzeń dla całego środowiska nauczycielskiego. W imieniu władz miasta złożył je Prezydent Jan Szostak, który docenił ogromną rolę Związku w wychowaniu kolejnych pokoleń Polaków. - Tworzycie szczególną grupę zawodową, gdyż poprzez swoją pracę wychowujecie i nauczacie pokolenia, które później przyczyniają się do rozwoju miasta i są dobrymi obywatelami naszej Ojczyzny - zwrócił się do nauczycieli Prezydent Jan Szostak.


      Prezydent pozytywnie odniósł się również do propozycji nadania jednej z ulic w naszym mieście nazwy Związku Nauczycielstwa Polskiego. Podkreślił, że trzeba zastanowić się nad jej lokalizacją, by godnie uhonorować zasłużoną organizację.


      Na zakończenie uroczystości odbył się koncert chóru nauczycielskiego "Coro Cantorum".


   
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11604 razy,
ostatnio: 2020-11-30 19:50:13
Skomentuj artykuł:
Powrót