Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2005-10-31

Nagroda dla "Broniewskiego"

Przedsiębiorczy licealiści

Liceum Ogólnokształcące nr III w Ostrowcu Św. zostało nagrodzone statuetką dla "Najaktywniejszej Szkoły" z województwa świętokrzyskiego w ogólnopolskim konkursie "Dzień Przedsiębiorczości".

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Projekt odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta RP i miał za zadanie przygotować młodych ludzi do kariery zawodowej oraz do wejścia na trudny rynek pracy.

"Dzień Przedsiębiorczości" został przygotowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Business Centre Club oraz Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Gala podsumowująca projekt odbyła się 30 września 2005 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, gdzie zaproszeni zostali laureaci konkursu z całej Polski. Uczniowie ostrowieckiego LO nr III w towarzystwie nauczyciela Artura Tofila oraz dyrektora szkoły Krzysztofa Ceglińskiego odbierali z rąk minister Barbary Labudy oraz ministra Mirosława Sawickiego pamiątkowy dyplom i statuetkę dla "Najaktywniejszej Szkoły".

"Broniewski" był jedynym liceum z województwa świętokrzyskiego, które zostało nagrodzone

w tegorocznej edycji "Dnia Przedsiębiorczości" i jak zaznaczył dyrektor K.Cegliński, szkoła sukces ten osiągnęła przede wszystkim dzięki swoim podopiecznym, czyli 287 młodym ludziom, którzy nie tylko zaangażowali się w projekt konkursowy, ale również wytrwale współpracowali z blisko setką przedstawicieli różnych firm i instytucji.

-Jestem pełen uznania dla zasług młodzieży i nauczycieli, którzy tak aktywnie rozpoczęli ten nowy rok szkolny- mówił dyrektor Krzysztof Cegliński.- Na pewno nie będę szczędził sił i środków, żeby nasi uczniowie odnosili kolejne takie sukcesy.
/M. Godlewska/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6408 razy,
ostatnio: 2020-11-30 05:08:55
Skomentuj artykuł:
Powrót