Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-11-02

Spełniają się marzenia "czternastki"


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ostrowcu wygrało przetarg na budowę boisk i obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej Nr 14 na Stawkach. Do końca maja 2004 roku powstanie tam kilka boisk o nawierzchni trawiastej i sztucznej do gier zespołowych oraz bieżnia lekkoatletyczna.


    Przetarg na wyłonienie wykonawcy został rozstrzygnięty w październiku. W tym miesiącu podpisana została także umowa, dotycząca warunków realizacji tej inwestycji.


    W tym roku MPRD wykona drogę ewakuacyjną, przebiegającą przez teren przyszkolny. Natomiast na wiosnę ruszy budowa boisk i urządzeń lekkoatletycznych. Na tę inwestycję nauczyciele i młodzież z os. Stawki i Rosochy czeka od wielu lat. Największa szkoła w Ostrowcu ma co prawda nowoczesną i obszerną halę sportową oraz kilka mniejszych sal gimnastycznych, ale nie dysponuje bazą na terenach otwartych. Nietrudno wyobrazić sobie, jakim problemem dla nauczycieli było przeprowadzenie zajęć z wychowania fizycznego w okresie wiosenno- letnim.


    -W ramach kompleksu sportowego, za salą gimnastyczną wybudowane zostanie niepełnowymiarowe boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej, a na terenach przed głównych budynkiem szkoły dwa boiska: do piłki ręcznej i koszykowej o nawierzchni sztucznej -mówi Grzegorz Bażant, inspektor w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta w Ostrowcu. -Szkoła otrzyma także 130 -metrowej długości bieżnię tartanową wzdłuż ogrodzenia. W projekcie uwzględniono budowę rozbiegu do skoczni w dal i skoczni wzwyż oraz rzutnię dla kulomiotów.


    -Pogoda wyklucza raczej możliwość rozpoczęcia budowy boisk jesienią - mówi Zdzisław Czechowski, prezes MPRD. -W tym roku wykonamy tylko konieczną asfaltową drogę przeciwpożarową. Cały kompleks sportowy będzie gotowy na koniec maja przyszłego roku.


    (fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 14700 razy,
ostatnio: 2020-10-19 06:17:03
Skomentuj artykuł:
Powrót