Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-12-10

Tańce na kółkach


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Po raz kolejny Stowarzyszenie "SARON" zorganizowało zabawę Andrzejkową w Osiedlowym Domu Społecznym "MALWA" dla członków stowarzyszenia i osób niepełnosprawnych z powiatu ostrowieckiego.


    We wspólnej zabawie wzięły udział zaproszone członkinie ostrowieckiego klubu "Amazonka" oraz zaproszeni goście.


    -O tym, że ruch ma istotne znaczenie dla ludzkiego poczucia wolności i swobody, już od dawna wiedzą osoby niepełnosprawne ruchowo uczestniczące w takich zabawach mówi prezes stowarzyszenia, Adam Lendor. -Szalone tańce, wspólne śpiewy, radosna atmosfera, to wszystkie atrybuty tej nad wyraz udanej imprezy. W takich chwilach znikają granice ułomności, a co najważniejsze, wszyscy jesteśmy sobie równi, i ci tańczący na nogach, i ci którzy tańczą na kółkach. Po prostu, łączy nas wspólna pasja - muzyka i taniec. Uczestnictwo we wspólnej zabawie to wspaniała forma rehabilitacji dla osób, którym codzienność przysparza wielu trudności fizycznych i duchowych. Zabawa wzmaga intensywność wzruszeń i jest w stanie zatracić różnicę między sprawnymi, a niepełnosprawnymi wzbogaca możliwość porozumienia. Przywraca im wiarę i pobudza do aktywniejszego życia. Oby takich wspomnień było jak najwięcej. Cieszmy się i korzystajmy ze wszystkiego, co umila codzienność.


    Organizatorzy dziękują zespołowi "FUKS" za obsługę techniczną zabawy oraz hurtowniom "BRS", "Agencji MW", "BUTT- MAR", "BIS -TRADE" oraz Pani Ewie Żelazowskiej sklep "U Marcina".


    k
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19193 razy,
ostatnio: 2020-10-19 17:47:39
Skomentuj artykuł:
Powrót