Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-08-10

Beauty Free w Perspektywach


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      Piątkowy koncert "Beauty free" miał dwie zapowiedzi. Jednej oczywiście dokonał właściciel i "dobry duch" Perspektyw- Henryk Kraska, a drugiej Paweł Słowiński - dziennikarz "Gazety Ostrowieckiej", która tym razem patronowała imprezie. "GO" wynegocjowała z Henrykiem 30% zniżkę na bilety dla czytelników gazety ( miejmy nadzieję, że to nie jest jednorazowa akcja ), oraz przygotowała "mini konkurs", gdzie nagrodami były płyty zespołu.


      "Beauty free" składa się z sześciu młodych ludzi (Dominika Sikorska - wokal, Bartek Dachowski - klawisze, Dariusz Chociej - gitara, Jacek Wojcieszuk - gitara, Kornel Popławski - bass, Konrad Zieliński - perkusja) oraz akustyka. W zespole jest tylko jedna dziewczyna i to ona stanowi charyzmatyczną postać zespołu. Jest drobna, taka zwyczajna, niepozorna, ale jej głos i możliwości ekspresji emocji, świadczą o ogromnym zaangażowaniu w to, co robi! Teksty piosenek podejmują problemy człowieka i jego rzeczywistości ( dość poważne, ambitne )... teksty więc są raczej do słuchania, przemyślenia. Nie jest to twórczość "łatwa, lekka i przyjemna", choć naprawdę fajna muzyka - pop-rockowa (która podobnie - jak słowa - jest efektem pracy całego zespołu) sprawia, że utworów słucha się z przyjemnością i zainteresowaniem. Dominika śpiewa całą sobą, na jej twarzy doskonale ujawniają się emocje, tańczy, ciągle się rusza. Niestety, publiczność "Perspektyw" siedziała na sofach, krzesłach... i jedynie zdolna była do podrygiwania i ruszania stopami, które trochę jakby bez zgody właścicieli ruszały się w takt muzyki.


      Koncert podzielony był na dwie części. W przerwie Heniu rozlosował wśród obecnych na koncercie single zespołu, i jak zwykle zaprosił do barku... Cóż, jego też trzeba wspierać, by on mógł wspierać kulturę naszego upadającego miasteczka! Druga część koncertu zakończyła się podwójnym bisem, z czego zadowoleni byli i słuchacze i zespół - świadczy to niezaprzeczalnie, że koncert podobał się, a muzycy zostali docenieni. Miejmy tylko nadzieję, że ci młodzi ludzie zostaną naprawdę zauważeni na arenie naszych gwiazd, gwiazdeczek, protegowanych, synów i córek artystów, idolów i ... Powodzenia!!


      /Dagmara/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17373 razy,
ostatnio: 2020-07-09 20:55:22
Skomentuj artykuł:
Powrót