Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-07-17

Fotograficy na czatach


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W środę, 9 lipca fotograficy z Ostrowca, Opatowa i Sandomierza penetrowali zaułki Opatowa, aby uwiecznić na kliszy jeden dzień z życia tego miasteczka. Organizatorem całej imprezy był Opatowski Ośrodek Kultury, którego dyrektorem jest Jarosław Basak. Komisarzem jednodniowego pleneru był Andrzej Klimont, instruktor forografii i filmu, a jednocześnie radny Opatowa. Inicjatywę fotograficznej akcji bardzo poparła burmistrz miasta i gminy Krystyna Kielisz oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Wróblewski. W plenerze wzięły udział 23 osoby, w tym 16 z Ostrowca, wszyscy będący członkami Foto Klubu "Galeria MCK" prowadzonego przez Andrzeja Ładę. Opatów reprezentowało pięciu fotografików a Sandomierz dwóch. Fotograficzne penetracje Opatowa zaszczycił swą obecnością Paweł Pierściński z Kielc, twórca Kieleckiej Szkoły Pejzażu. Jako honorowy gość opowiadał uczestnikom o współczesnej fotografii pejzażowej, zachęcając do uprawiania tej dziedziny.


    Plener zakończył się wspólną kolacją, w której uczestniczyła pani burmistrz, Krystyna Kielisz oraz przewodniczący RM, Krzysztof Wróblewski. Padła propozycja, aby jesienią powtórzyć taki plener, najlepiej dwudniowy, podczas którego fotograficy penetrowaliby już nie sam Opatów, ale jego okolice.


    Dokumentacja fotograficzna uroczych zakątków dobrze służy promocji regionu.


    Wystawa fotograficzna dokonań artystów zorganizowana będzie w Opatowie pod koniec wakacji.


    Fotograficy zauważyli, że w tym dniu wyjątkowo dopisała im pogoda, chociaż przez poprzednich kilka dni była fatalna. Uznali, że to za sprawą świętej Weroniki, która jest patronką fotografików, a właśnie 9 lipca jest dniem jej święta.


    K Żak, fot. A. Radlak
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17625 razy,
ostatnio: 2020-07-14 08:38:21
Skomentuj artykuł:
Powrót