Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-02-10

"Perspektywy" promują

Big-bandowa noc

      Już w najbliższą sobotę, 15 lutego w Klubie "Perspektywy" o godz. 19.00 rozpocznie się impreza muzyczna, której celem jest promowanie zespołów i solistów dopiero co stawiających pierwsze kroki na scenie. Mimo, że są debiutantami, prezentują jednak wysoki poziom artystyczny. Na pierwszy ogień zaprezentują się dwa big bandy.


    Pierwszy z nich to "Max 14%".


    Jest to zespół istniejący w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu. Zespół liczy 7 wykonawców: Ania Więckowska - wokal, Paweł Lewandowski - sax alt, Darek Strużyński, Tomek Bejger - trąbki, Piotr Neuebauer - git. basowa, Maciek Drażdżewski - perkusja i Miłosz Wekka - fotrepian i prowadzenie zespołu. Ich muzyka to łączenie jazzu z muzyką popularną.


    Drugą grupę "Cracow Youth Jazz Band" tworzą z kolei studenci i wykładowcy Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Opiekunem grupy jest gitarzysta i aranżer, Grzegorz Motyka. Zespół wykonuje aranżacje współczesnych kompozytorów takich jak: M. Davis, H. Hancock, W. Shorter, Ch. Corea, zawierające elementy muzyki latynoskiej, elektrycznego fusion i jazz-rocka, funk, straight-ahead jazz. Obok nich znajdują się znane standardy muzyki popularnej i jazzowej, jak również skomplikowane "parkerowskie" bluesy.


    Henryk Kraska nie wyklucza, że jeszcze ktoś dołączy do tej listy wykonawców, a impreza na pewno potrwa przez całą noc i zakończy się "dżemikiem".


    Wstęp na "Jazzowe Perspektywy 2003" to zaledwie 10 zł, a bilety już od wtorku można rezerwować osobiście lub telefonicznie (265 43 80) w klubie po godz. 15.


    Pas
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13378 razy,
ostatnio: 2020-06-02 05:26:55
Skomentuj artykuł:
Powrót