Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-05-08

Prezentacyjne nominacje


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      268 osób w 28 odsłonach można było zobaczyć w ramach Prezentacji Artystycznych Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Ostrowiec 2003 organizowanych prze MCK. Uczestnicy walczyli nie tylko o wyróżnienia i dyplomy, ale o możliwość udziału w specjalnym koncercie w ramach Dni Ostrowca 2003- 23 maja br. Trzyosobowe jury złożone z Ewy Storzysz (MCK), Krystyny Górnisiewicz (ODK) i Dariusza Słapka (PG 3, instruktor muzyczny) miało trudny orzech do zgryzienia wydając werdykt.


    I tak w kategorii piosenka i ruch doceniono "Mały Chórek" z PSP w Szwarszowicach prowadzony przez Iwonę Stańczak. Był to czwarty udział grupy w prezentacjach i czwarta jego nominacja. Szczęśliwcami były również dzieci z PSP 1 tworzące zespół "Wiolinki", których cha cha i walc, przygotowany pod okiem Katarzyny Zięby spodobał się jury.


    W gronie laureatów znalazł się również "Piccolo" z PSP 14 prowadzony przez Jadwigę Dadię. Zresztą "czternastka" przygotowała w tym roku największą reprezentację i dlatego też owa szkoła otrzymała gitarę klasyczną ufundowaną przez sklep "Baryton" za szczególne rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci.


    W kategorii grup tanecznych doceniono "Siódemkę" z PSP 1, która przedstawiła układy choreograficzne przygotowane przez Małgorzatę Ziębę, a także "Six-Tet" z PSP 9 kierowany przez Annę Gieras.


    W kategorii taneczno- akrobatycznej bezkonkurencyjne okazały się: "Progres 2" ze szkoły tańca Edyty Wilk i "Ti Amo" reprezentanci PG 1 przygotowane prze Annę Bochenek.


    Podczas prezentacji były też nominacje dla solistów, które uzyskali: Ewa Mizera (PG 1- opieka Beata Janiszewska - Kaczmarczyk), Wioleta Mizera (PSP 1- op. Renata Domagała) oraz Małgorzata Klimas, Kasper Pucułek i Ilona Podgórska (PSP 1).


    Jako ostatnie w gronie laureatów znalazło się Trio w składzie Aleksandra Lech, Aleksandra Skrzyńska i Małgorzata Kondek (PG 3) pracujące pod okiem Bożeny Mróz.


    W tym roku z przejściem do finału nie miały szans zespoły, które nie pracują na co dzień, a powstały jedynie z myślą o tej, czy też inne imprezie.


    Przepaść między niektórymi występami była widoczna. Brak zgrania, obycia na scenie, problemy z właściwymi interpretacjami utworów to najczęstsze uwagi wytykane przez jurorów. Jednak przytłaczająca większość przygotowanych prezentacji stała na bardzo wysokim poziomie, o czym będą się mogli przekonać mieszkańcy miasta na galowym koncercie w ramach Dni Ostrowca 2003.


    Pas
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18788 razy,
ostatnio: 2020-06-03 00:18:03
Skomentuj artykuł:
Powrót