Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-10-07

Jorgos Orkiestra gra Hendrixa


      Utwory z repertuaru Jimi'ego Hendrixa wypełnią w znaczącym stopniu najbliższy koncert w ramach "Jesieni w Perspektywach". Rozpocznie się on już w nadchodzącą sobotę 12 października br. o godz. 20.30, a w roli głównej przed ostrowiecką publicznością wystąpi "Jorgos Skolias Orkiestra" w składzie:Jorgos Skolias (śpiew), Bronisław Duży (puzon), Darek Ziółek (gitara basowa), Andrzej Chochół (gitara), Irek Głyk (perkusja) Bilety w cenie 20 zł. można rezerwować od jutra osobiście lub telefonicznie (265 43 80) w Klubie Muzycznym "Perspektywy" Aleja 3 Maja 6 lub nabyć bezpośrednio przed koncertem.

    Rozpędza się nam "Jesień w Perspektywach" niesamowicie. Po rewelacyjnym koncercie jazzowego tria Leszka Żądło (relacja z występu na naszych łamach za tydzień) teraz prawie regularnie co tydzień do naszego miasta będą przyjeżdżać gwiazdy z najróżniejszych stron kraju i świata.

    W sobotę będziemy gościć formację "Jorgos Skolias Orkiestra", na której repertuar składa się klasyka soulu, rytm and bluesa oraz kompozycje własne. Jak zapowiedzieli muzycy, zagrają sporo nagrań z repertuaru Jimi Hendrixa, ale nie tylko.

    Koncert będzie wielkim wydarzeniem chociażby z tego powodu, że Jorgos stojący na czele zespołu, należy do ścisłej czołówki wokalistów jazzowych, a jego głos w naturalny sposób wpisuje się w amerykański kanon czarnych obrzeży jazzu, bluesa i soulu. Muzyk z greckimi korzeniami ma za sobą współpracę z takimi zespołami jak "Krzak", "Tie Break", "Young Power", a także udział w międzynarodowych festiwalach w Belgii, Szwecji, Niemczech, Rosji i Norwegii.

    Mieszkańców naszego miasta zapewne bardzo zainteresuje fakt, iż w szeregach "Jorgos Skolias Orkiestra" zagra Andrzej Chochół, czyli wiadomo czego możemy się spodziewać.

    Doborowi muzycy, sprawdzony repertuar, będzie wspaniała zabawa, do uczestnictwa w której zapraszamy Czytelników Gazety Ostrowieckiej.

Niespodzianka dla Czytelników

    Na Czytelników, którzy jako pierwsi zadzwonią już dziś do naszej redakcji, czekać będą dwie podwójne wejściówki na sobotni koncert "Jesieni w Perspektywach". Przypominamy redakcyjny numer telefonu 265 38 00.    Pas
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12365 razy,
ostatnio: 2020-07-11 01:28:31
Skomentuj artykuł:
Powrót