Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-01-14

Koniec imprez na browarze !

Decyzja prezydenta Ostrowca

Na konferencji prasowej prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński poinformował, iż XIX Finał WOŚP był jego zdaniem ostatnią imprezą zorganizowaną na dziedzińcu browaru.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Sam osobiście nie uczestniczył w niedzielnym finale, ponieważ przebywał poza Ostrowcem (byli obecni wiceprezydenci), jednak po zapoznaniu się z krytycznymi opiniami odnośnie warunków w jakich przyszło "bawić" się mieszkańcom Ostrowca podczas XIX Finału WOŚP w Ostrowcu zapowiedział, że była to ostatnia impreza zorganizowana na dziedzińcu browaru.

Nie odbyło się jeszcze spotkanie z dyrekcją MCK w tej sprawie, także ostateczna decyzja nie zapadła, jednak wszystko wskazuje na to, że tak się stanie.

Warto przypomnieć, iż Miejskie Centrum Kultury zorganizowało część kulturalno-rozrywkową XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na dziedzińcu browaru, gdzie przy panującej dodatniej temperaturze powstała warstwa kilkucentymetrowego błota oraz wody.
Nie dało się wejść na teren browaru, nie mówiąc o podejściu w okolice sceny, bez zatapiania się w błocie. Wiele osób zrezygnowało z wejścia na imprezę, gdy zobaczyli co ich czeka.

Pierwsze słowa krytyki padły już po organizacji w tym miejscu Sylwestra, jednak dyrekcja MCK (wiedząc o warunkach atmosferycznych jakie będą panowały przez najbliższe tygodnie) mimo próśb ze strony współorganizatorów, nie podjęła decyzji o przeniesieniu imprezy na Rynek.

Dzięki temu, tegoroczny finał zapisze się w pamięci wielu Ostrowczan, którzy przyszli wesprzeć WOŚP, w dość specyficzny i niekoniecznie pozytywny sposób, mimo rekordowej kwoty zbiórki.

Również według nas jako współorganizatorów, podejście niektórych instytucji do organizacji tej "imprezy" jest niezrozumiałe oraz z roku na rok gorsze.

Miejmy nadzieje, że ostre słowa prezydenta Ostrowca, nie pozostaną bez odzewu i XX jubileuszowy finał WOŚP wypadnie rewelacyjnie, czego sobie, wolontariuszom oraz osobom wspierającym tę akcję życzymy.

/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 27314 razy,
ostatnio: 2020-07-05 06:42:25
Skomentuj artykuł:
Powrót