Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-05-20

"Szwarszowianki" w międzynarodowym towarzystwie

7 maja 2011r. na scenie amfiteatru w Ciekotach odbył się Przegląd rejonowy - XXXV Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem dla zespołów z powiatu ostrowieckiego, starachowickiego, oraz gmin powiatu kieleckiego.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Naszą Gminę Bodzechów w tym roku reprezentowały trzy zespoły śpiewacze składające się z członkiń Kół Gospodyń z Jędrzejowic „Jędrzejowiczanki”, Magonii „Magonianki”, Szwarszowic „Szwarszowianki” , jak również solista instrumentalista Edward Zięba. Zespoły przygotowały oraz zaprezentowały piękny, oryginalny repertuar ludowy sławiący naszą gminę i jej okolice.

Członkowie Rady Artystycznej, którzy kierowali się zarówno walorem artystycznym prezentacji, jak również autentycznością i przywiązaniem do tradycyjnego folkloru, spośród 53 podmiotów wykonawczych, wyłonili 20 reprezentantów do udziału w konkursie finałowym, który odbędzie się w dniach 21-22 maja 2011 w Busku-Zdroju. Z naszych zespołów do Buska –Zdroju zakwalifikował się zespół śpiewaczy ze Szwarszowic „Szwarszowianki”, który zaprezentuje się 21 maja na scenie muszli koncertowej w Busku-Zdroju.

/Źródło: bodzechow.eu 2011-05-16/
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 23600 razy,
ostatnio: 2020-09-19 09:03:32
Skomentuj artykuł:
Powrót