Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-06-28

Pracowity rok na UTW

Człowiek uczy się przez całe życie...

Już po raz siódmy słuchacze ostrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku świętowali zakończenie roku akademickiego. Poniedziałkowa uroczystość stała się okazją do podsumowania i nagrodzenia całorocznej pracy.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
O tym, że na naukę nigdy za późno, przekonują już od siedmiu lat najaktywniejsi studenci w naszym mieście - słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości. Oferowany program dydaktyczny przyciąga wciąż nowe osoby, których obecnie jest 330. Spotykają się na wykładach plenarnych, wycieczkach krajoznawczych i edukacyjnych, w salach ćwiczeń, jeżdżą na rowerach, uprawiają nordic walking, spełniają swoje pasje i marzenia z młodości. Każda okazja do integracji jest na wagę złota, toteż podczas ostatniego w tym roku spotkania nie obyło się bez wzruszeń.

Poniedziałkową uroczystość podsumowującą całoroczną pracę UTW zainaugurowało wystąpienie rektora WSBiP prof. Stanisława Zaborniaka, który zwrócił szczególną uwagę na aktywność fizyczno - ruchową słuchaczy i promowanie zdrowego stylu życia.

- To, co państwo robicie przede wszystkim dla organizmu i zdrowia, jest bardzo ważne. Wasza działalność stała się już tak sławna, że jestem zmuszony informować o niej uczelnie spoza województwa świętokrzyskiego, co zresztą daje mi ogromną satysfakcję - stwierdził prof. Zaborniak. - Niedługo minie trzeci rok mojego pobytu tutaj i nie wyobrażam sobie, żeby w przyszłości mogło być inaczej, niż do tej pory było. Życzę państwu sto lat i proszę nie spuszczać z tonu!

Z podobnymi życzeniami wystąpili zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: asystent posła Jarosława Rusieckiego - Artur Głąb, wiceprezydent Jarosław Piotr Kopański, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki w starostwie powiatowym - Maciej Kuszewski, Justyna Osuch - dyrektor Działu Naukowo - Dydaktycznego WSBiP, członek Rady Programowo - Konsultacyjnej UTW, ks. dr Rafał Kułaga oraz Jadwiga Kwiatkowska - dyrektor ODK.

- Choć wasza aktywność fizyczna jest godna podziwu, tak naprawdę państwo jesteście osobami szalenie ruchliwymi pod względem intelektualnym, jesteście ciekawi świata i dajecie dobry wzór do naśladowania młodszym pokoleniom. Gdyby wszyscy, którzy dysponują wolnym czasem, poszli w wasze ślady, byłoby cudownie - podkreślił wiceprezydent Kopański. - Państwo staliście się wizytówką naszego miasta, jesteście jego elitą i dumą. Mam nadzieję, że w dobrym humorze i z zapasem energii spotkacie się za kilka tygodni, by inaugurować ósmy już rok funkcjonowania UTW.

Jak wynikało ze sprawozdania przedstawionego przez Józefa Pazderskiego, prezesa UTW miniony rok akademicki był bardzo aktywny. Odbyło się łącznie 1052 godziny zajęć, w tym 52 godziny wykładów plenarnych, na których frekwencja wahała się w granicach 130-160 osób, słuchacze wyjechali na dziewięć wycieczek, uczestniczyli również w okolicznościowych spotkaniach integracyjnych.

Całoroczna, bardzo intensywna praca dojrzałych studentów została nagrodzona listami gratulacyjnymi. Podobne trafiły do osób i instytucji wspomagających na co dzień działalność UTW.

Uroczystość uświetnił występ chóru UTW pod kierunkiem państwa Alicji i Waldemara Sołtys oraz poetyckie refleksje Mirosławy Dudy.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 24074 razy,
ostatnio: 2021-01-18 16:56:21
Skomentuj artykuł:
Powrót