Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-06-28

Rozpalą "Wielki Ogień"

W rytmie bluesa i rocka

Piętnaście formacji muzycznych z całej Polski zakwalifikowało się do Konkursu Młodych Zespołów w ramach czwartej edycji Festiwalu Bluesowo - Rockowego im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień", który odbędzie się w dniach 9-11 lipca w Parku Miejskim.
Festiwal Bluesowo - Rockowy im. Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" jest wydarzeniem artystyczno - muzyczno - edukacyjnym organizowanym w naszym mieście od 2007 r. Festiwal stawia na wspieranie ruchu muzycznego, promowanie młodych stażem zespołów, edukację poprzez dwudniowe warsztaty muzyczne, a także wymianę doświadczeń artystycznych pomiędzy młodymi, debiutującymi i uznanymi zespołami bluesowymi i rockowymi.

Ponieważ "Wielki Ogień" adresowany jest do zespołów grających szeroko rozumianą muzykę bluesową i rockową, bazujących przede wszystkim na repertuarze własnym, głównym jego punktem jest Konkurs Młodych Wykonawców.

- Kwalifikacja uczestników odbyła się jak co roku na podstawie wypełnionych kart zgłoszenia i nadesłanych płyt z dwoma własnymi utworami oraz utworem z repertuary Miry Kubasińskiej - mówi Agnieszka Derlatka z Miejskiego Centrum Kultury. - Ostatecznie zakwalifikowało się piętnaście zespołów z całej Polski.

Tym samym w sobotę, 11 lipca formacje: "Absyntia", "Acustic", "Alchemia Blues Rock Jam Band", "Amnezja", "Black Dogs", "Cinemon", " Droga Ewakuacyjna", "Jacknife", KFM, Marcin Dyjak & Krzysztof Pietras, "Panteon", "Perhellium", "Purpure Drape", "The Fault", "Wolna Sobota" będą walczyć w o festiwalowe nagrody: główną w kwocie - 7 tys. zł, za drugie miejsce - 5 tys. zł, za najlepsze wykonanie utworu Miry Kubasińskiej - 5 tys. zł oraz dla najlepszego wykonawcy - 3 tys. zł. Ich występy oceniać będzie jury w składzie: Ewa Uryga, Piotr Nalepa, Włodzimierz Kiniorski.

"Wielki Ogień" tradycyjnie otworzy koncert laureatów poprzedniej edycji. W piątek, 9 lipca na scenie pojawią się grupy: S.N.O.W, "Londyn", "Graf Hotel" i "Red Bridge" . Nie zabraknie również gwiazd. W pierwszym dniu festiwalu pojawi się zespół "Cree", w sobotę usłyszymy Magdę Piskorczyk, a w niedzielę po koncercie galowym zagra COMA.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22662 razy,
ostatnio: 2020-02-18 15:26:40
Skomentuj artykuł:
Powrót