Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-05-24

Dni Ostrowca jakich jeszcze nie było

Źródło: Urząd Miasta

Tegoroczne Dni Ostrowca rozpoczął piątkowy koncert Patrycji Markowskiej, której towarzyszył wokalista Marcin Koczyk i zespół złożony ze świetnych instrumentalistów. Artystka ma wielu fanów w naszym mieście, a więc jej występ został bardzo dobrze przyjęty przez kilkutysięczną publiczność i ona sama również była zachwycona atmosferą panującą na widowni.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Po Patrycji Markowskiej wystąpiła Ewa Farna ze swoim złożonym z czeskich i polskich muzyków zespołem. Szesnastoletnia gwiazda z Wędryni w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego podczas występu w Parku Miejskim udowodniła, że dysponuje potężnym głosem i potrafi nawiązać świetny kontakt z publicznością. Wykonała swoje największe dotychczasowe przeboje oraz promujący nową płytę utwór "EWAkuacja".

W sobotę w Parku Miejskim odbył się "Zjazd Miast" tj. spotkanie przedstawicieli Trójmiasta nad Kamienną. Do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechało około trzystu artystów związanych z Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej i Starachowickim Centrum Kultury. Do ich dyspozycji oddano drugą scenę ustawioną na boisku w Parku Miejskim. W ciągu czterech godzin zaprezentowały się dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne i taneczne, rewelacyjna starachowicka orkiestra Juniors Band pod batutą Mirosława Gęborka oraz Zespół Pieśni i Tańca "Skarżysko" i Teatr "Nad Kamienną" ze Starachowic. Równocześnie w innej części parku odbywały się turniej szachowy i zawody siłaczy, przedstawiciele trzech miast rywalizowali również na ściance wspinaczkowej, strzelnicach paintballowej i łuczniczej oraz na planie terenowej gry planszowej "Spacer po Kamiennej". Świetna zabawa towarzyszyła "mop-artowi", a więc happeningowi plastycznemu polegającemu na malowaniu gigantycznych obrazów przy użyciu kolorowych farb i używanych zazwyczaj do sprzątania mopów. W turnieju szachowym z udziałem trzech klubów z miast nad Kamienną zarówno drużynowo jak i indywidualnie triumfowali zawodnicy ostrowieckiego "Hetmana". Drugie miejsce zajął skarżyski "Skorpion" a trzecie starachowicki "Gambit". W czasie "Zjazdu Miast" swoje stoiska prezentowały samorządowe instytucje z Ostrowca Świętokrzyskiego, Starachowic i Skarżyska- Kamiennej.

Po 19.00 impreza przeniosła się na dużą scenę, gdzie jako pierwszy wystąpił zespół "Strachy na Lachy". Ekipa "Grabaża" zagrała świetny koncert, wszystkie piosenki publiczność śpiewała razem z zespołem, który został owacyjnie przyjęty nie tylko dlatego, że wielokrotnie podkreślał swoją sympatię do ostrowieckiego KSZO. Artystycznym wydarzeniem "Dni Ostrowca" był wspaniały koncert formacji "VooVoo & Ukrainni". Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusiewicz i Piotr Żyżelewicz  w towarzystwie dwóch  ukraińskich wokalistek i rewelacyjnego trębacza zaserwowali potężną dawkę etnicznej muzyki na rockowo - jazzowym podkładzie. Drugi z trzech Dni Ostrowca zakończył występ formacji Waglewski Fisz Emade. Wojciech Waglewski oraz jego synowie Piotrek i Bartek zaprezentowali ciepło przyjęte przez ceniącą eksperymentalnego rocka ostrowiecką publiczność utwory znane z wydanej dwa lata temu płyty "Męska muzyka".

W niedzielę od rana na obrzeżach Parku Miejskiego odbywało się widowisko historyczne "X wieków oręża polskiego" w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych współpracujących z Chorągwią Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Po południu w centralnej części parku rozpoczął się Piknik Samorządowy zorganizowany w ramach obchodów 20. rocznicy odrodzenia się samorządu gminnego. Swoje stoiska zaprezentowały związane z ostrowieckim samorządem instytucje, jednostki  i zakłady budżetowe. Na małej scenie wystąpiła cała plejada młodych, ostrowieckich artystów, a na dużej bracia Golcowie ze swoją orkiestrą, której występ zakończył wyjątkowo udane ,bo obfitujące w różnorodne atrakcje Dni Ostrowca 2010.

/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 23581 razy,
ostatnio: 2020-07-14 19:45:19
Skomentuj artykuł:
Powrót