Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-05-12

Dni Ostrowca w Parku Miejskim

Źródło: Urząd Miasta

Trzydniowe Święto Miasta rozpocznie się w piątek 21 maja.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Wystąpią wtedy dwie bardzo popularne i lubiane wokalistki. Jako pierwsza o 20.00 zaśpiewa Ewa Farna, siedemnastolatka z czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, która już od czterech lat po obydwóch stronach Olzy ma status wielkiej gwiazdy. W 2009 r. w Czechach po raz kolejny uznano ją za piosenkarkę roku, a u nas piosenka "Cicho" została uznana za Polski Hit Lata. W kwietniu Ewa Farna otrzymała statuetkę "Eska Music Awards" w kategorii Hit Roku. Około 21.30 wystąpi Patrycja Markowska. Trzy lata temu jej piosenka "Świat się pomylił" na 44 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie "Premiery" oraz nagrodę dziennikarzy. Dwa lata temu Patrycja Markowska została uznana "Artystką roku" i otrzymała statuetkę "Eska Music Awards", a w czerwcu 2009 r. jej czwarty album "Świat się pomylił" uzyskał status platynowej płyty.

W sobotę 22 maja o 16.00 rozpocznie się "Zjazd Miast". To wspólne przedsięwzięcie samorządowych ośrodków kultury z tzw. "Trójmiasta nad Kamienną". Skarżysko-Kamienną będą reprezentować m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Skarżysko", zespół taneczny "Craft " i tancerze breakdance, a ze Starachowic przyjadą Teatr nad Kamienną, Szkoła Tańca "Mim", Zespół Tańca "Plejada", Grupa Taneczna "Estete" oraz Big Band pod batutą Mirosława Gęborka. W czasie "Zjazdu Miast" w ostrowieckim Parku Miejskim odbędzie się turniej szachowy, udostępniona będzie ściana wspinaczkowa i strzelnica paintball, swoje stoiska zaprezentują archeolodzy z Rezerwatu "Rydno" oraz artyści z Sekcji Tkaniny Artystycznej MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zobaczymy w akcji skarżyskie triale rowerowe BMX oraz rzeźbiącego w glinie Grzegorza Borysa. Finałem ostrowieckiego "Zjazdu Miast" będą występy gwiazd krajowej i ukraińskiej sceny muzycznej. O 19.00 wystąpi zespół Strachy na Lachy, który powstał w Pile osiem lat temu z inicjatywy Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego, lidera kultowej grupy Pidżama Porno. Formacja Strachy Na Lachy nagrała do tej pory sześć płyt, ostatnia z nich "Dodekafonia" to najlepiej sprzedający się w tym roku polski album. Pochodząca z niego piosenka " Żyję w kraju" posiada już status hymnu pokoleniowego współczesnej młodzieży. Około 20.30 rozpocznie się koncert Voo Voo i UkraInni. Z działającą od 23 lat grupą Wojciecha Waglewskiego wystąpią dwie ukraińskie śpiewaczki i trębacz . Lider Voo Voo wystąpi także ze swoimi dwoma synami Bartkiem i Piotrkiem, bowiem o 22.00 zacznie się koncert rodzinnej formacji Waglewski Fish Emade, która dwa lata temu nagrała świetną płytę "Męska muzyka". Drugi z  trzech Dni Ostrowca zakończy pokaz ogni sztucznych. W tym czasie w kinie "Etiuda" będzie trwał maraton filmowy, na który złożą się seanse dwóch rosyjskich filmów: "Okrucieństwo" i "Słowo jak głaz".

23 maja o 10.00 w Parku Miejskim rozpocznie się widowisko historyczne" X wieków oręża polskiego". Na 16.00 zaplanowano Piknik Samorządowy " XX lat samorządu gminnego". W jego trakcie wystąpią: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, dziecięcy zespół wokalny "Sukces", zespół muzyczny "Tremolo", Szkoła Tańca "Progres", duet "O-key" a także Agnieszka Nowak, Jagoda Paradowska i Hubert Ryfka. Zaśpiewają także młodzi wokaliści współpracujący z Ryszardem Górą. Finałem tegorocznych Dni Ostrowca będzie koncert grupy Golec uOrkiestra, który rozpocznie się o 20.30. W ciągu 12 lat istnienia zespołu beskidzcy górale z Milówki nagrali osiem płyt i wylansowali kilkanaście wielkich przebojów.
/UM/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25637 razy,
ostatnio: 2020-07-06 21:51:01
Skomentuj artykuł:
Powrót