Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-05-31

Szóstka dla WSPiB

Sukces ostrowieckiej uczelni

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu awansowała z dwudziestego na szóste miejsce w tegorocznym rankingu "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" w kategorii niepublicznych uczelni licencjackich.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
O tym, że dewiza ostrowieckiej uczelni: "semper in altum" - "ciągle wzwyż" jest konsekwentnie realizowana, idealnie świadczy ocena w tegorocznym rankingu niepublicznych uczelni licencjackich. Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w ciągu roku awansowała z dwudziestego na szóste miejsce wśród 71 krajowych uczelni. To niewątpliwie ogromne wyróżnienie dla całej kadry, studentów i miasta.

- Wynik bardzo mnie zaskoczył dostarczając jednocześnie wiele radości. To dowód na to, że idziemy w dobrym kierunku - przyznaje rektor WSBiP prof. nadzw. dr hab. Stanisław Zaborniak. - Zgłaszając się do rankingu, zgłosiliśmy wszystko, co było wymagane, a więc ocenę kadry i jej poziom, ocenę studentów i ich kompetencje. Ta wysoka lokata to faktyczna ocena jakości naszego kształcenia. Najbardziej powinni cieszyć się z niej studenci, dla których uczelnia ze swoim dorobkiem, kadrą i bazą jest okazją do uzyskania jak najlepszego wykształcenia.

Z analizy rankingowych kryteriów wynika, że bardzo wysoko oceniono "siłę naukową" ostrowieckiej Alma Mater, w której w większości pracują osoby o najwyższych kwalifikacjach, czyli ze stopniem doktora habilitowanego lub tytułem profesorskim. Doceniono także liczbę uprawnień do prowadzenia kierunków. Obecnie WSBiP posiada ich czternaście. Obok uznanych, jak: geodezja i kartografia, politologia, socjologia, wychowanie fizyczne, pielęgniarstwo czy ekonomia uczelnia stale wzbogaca ofertę dydaktyczną, zgodnie z aktualnymi trendami na rynku pracy. Przykładem tego są utworzone w ubiegłym roku kierunki: metalurgia i bezpieczeństwo publiczne oraz tegoroczna nowość: turystyka i rekreacja, a także edukacja techniczno - informatyczna.

- W ostatnich dniach rozważaliśmy także otwarcie kierunku: inżynieria sanitarna, która zajmuje się budową zbiorników retencyjnych, melioracją, wszystkimi działaniami związanymi z budową dróg i mostów - informuje prof. Zaborniak. - Byłaby to kolejna szansa dla młodzieży na zdobycie zawodu, w którym znaleźliby zatrudnienie. Rozeznanie w powiatowych urzędach pracy pokazuje, że jest zapotrzebowanie na takich specjalistów.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 26380 razy,
ostatnio: 2020-07-11 08:42:18
Skomentuj artykuł:
Powrót