Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-05-10

Na styku prawdy i fikcji

O wystawie po wystawie

W ramach finisażu wystawy "Theatrum Mundi" jej autor - Piotr Komorowski spotkał się z ostrowczanami we wnętrzach Galerii Fotografii MCK.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Wystawę fotografii Piotra Komorowskiego, wykładowcy Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, członka ZPAF publikującego w znanych czasopismach artystycznych, m.in.: "Sztuka" i "Format", można było oglądać w ostrowieckiej Galerii Fotografii MCK od 19 kwietnia. Mimo że eksponowane prace podzielono na dwie zasadnicze części - "Ogrody" i "Personifikacje" - łączy je wspólny element - inscenizacja, o której mówił autor podczas wtorkowego finisażu wystawy.

- Ta wystawa to moja przygoda z inscenizacją, którą traktuję dwutorowo. Z jednej strony inscenizacją dla mnie jest to, co zastane, czyli "Ogrody" - kompozycje, które zaistniały i ja je sfotografowałem. Z drugiej strony to różne sytuacje, które rozgrywają się na planie fotografa. Jeśli w momencie wykonywania fotografii jest sztucznie, to znaczy, że dzieje się teatr, choć bardzo personalny i osobisty - stwierdził artysta.

Trzecią, całkiem odrębną część wystawy stanowiły fotografie, na których pojawił się sam autor.

- To prace szczególne i bardzo intymne. To już nie teatr, tylko rzeczywiste sytuacje. To są pierwsze kroki stawiane przeze mnie po pewnym traumatycznym wydarzeniu w moim życiu, gdy już mogłem chodzić. Z pewnym ryzykiem, ale bardzo świadomie postanowiłem umieścić je w tym zestawie - wyznał Komorowski.

Zwieńczeniem ekspozycji był dyskurs twórczy na temat współczesnej fotografii.
/K. Fałdrowicz/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21152 razy,
ostatnio: 2020-07-11 17:43:49
Skomentuj artykuł:
Powrót