Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-04-28

Rozprawka bliska gimnazjalistom


Po raz pierwszy temat nie dotyczył lektur. Trzecioklasiści pisali o kierunkach dalszego kształcenia. Wystarczyło przypomnieć sobie rozmowy z rodzicami...

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Uczniowie gimnazjów powiatu ostrowieckiego pisali wczoraj pierwszą część egzaminu kończącego naukę na tym poziomie edukacji. Od wyników zależeć będzie to, do jakiego liceum się dostaną.


Odświętnie ubrani trzecioklasiści wyglądali wczoraj bardzo poważnie. Tak też większość z nich podeszła do pierwszej, humanistycznej części egzaminu. Większość też po dwóch godzinach wychodziła z sal uśmiechnięta.

Test nie był trudny


- Nie było źle. Test nie był bardzo trudny, a reszta nawet łatwa – mówili Przemysław Pietrzyk, Marcin Kosela, Jakub Kozłowski i Krystian Słomka z klasy IIIA ostrowieckiego Gimnazjum numer 3. - W rozprawce nie musieliśmy pisać o lekturach, były tylko dwa teksty z „Krzyżaków” i „Króla Salomona”.Trzecioklasistom podobał się temat rozprawki, która po raz pierwszy nie dotyczyła lektur, ale wyboru dalszego kierunku kształcenia.- To łatwy temat, bo każdy o tym rozmawia i rodzice też dużo o tym mówią - dodają.
Nauczyciele dobrej myśliZe zdaniem uczniów zgadzają się nauczyciele. W Gimnazjum numer 3, gdzie do egzaminu przystąpiło 215 uczniów, wszystko przebiegło bez problemów.- Dwoje trzecioklasistów: Karolina Jagiełło i Zygmunt Waga, to laureaci olimpiady zwolnieni z tej części egzaminu. W środę część matematyczną będzie pisać już 217 osób - mówi Grażyna Ukleja, dyrektorka Gimnazjum numer 3. - Z rozmów z uczniami wiemy, że byli zadowoleni.- Myślę, że nie powinno być większych problemów, bo pytania dotyczyły znanej im tematyki - ocenia wicedyrektor Jolanta Ziółkowska. - Temat rozprawki był bliski uczniom, bo dotyczył ich przyszłości. To wszystko było omawiane na lekcjach wychowawczych. To dobry temat, bo zmuszał uczniów do głębszego zastanowienia się.
/Anna ŚLEDZIŃSKA, 28 kwietnia 2010, 9:38/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 23206 razy,
ostatnio: 2020-08-05 17:35:14
Skomentuj artykuł:
Powrót