Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-04-16

W Szwarszowicach uczyli dobrych manier


O tym jak należy się właściwie zachowywać, jak ubrać się stosownie do sytuacji, czyli zasad savoir-vivre uczyli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Szwarszowicach.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W Publicznej Szkole Podstawowej w Szwarszowicach podsumowano cykl zajęć prowadzonych przez nauczycielkę Izabelę Zarębę w ramach programu "Nastolatki a savoir-vivre". Podsumowanie zajęć rozpoczęli uczniowie klasy IV montażem słowno-muzycznym "Grunt to dobre zachowanie". Następnie za pośrednictwem zabawnych scenek przypomniane zostały zasady savoir-vivre dotyczące właściwego zachowania i postępowania w różnych sytuacjach życia codziennego. Z kolei w trakcie prezentacji mody szkolnej widzowie mogli zobaczyć strój szkolny, strój właściwy do wyjścia na wizytę z rodzicami oraz na dyskotekę.


- Założeniem programu jest kształtowanie postawy kulturalnego stylu bycia w różnych sytuacjach - mówi Izabela Zaręba. - Dzięki zdobytej podczas zajęć wiedzy uczniowie powinni z większym szacunkiem traktować siebie i innych, co będzie szansą na budowanie właściwych relacji między dziećmi.


Na zakończenie rozstrzygnięty został konkurs "Dobre maniery na wesoło". Wśród najmłodszych uczniów pierwsze miejsce zajęła Daria Mazur z "zerówki", drugie - Oliwia Mazur z klasy I, trzecie - Jakub Wrona z klasy III. W kategorii uczniów klas IV-VI wyróżnili się Aleksandra Czerwiec (klasa V) i Paweł Błaszkiewicz (klasa IV). Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
- Wiemy, że dobre wychowanie jest naprawdę ważne - reszty, jak pisał Jan Brzechwa, "nauczy życie i doświadczenie" - dodaje Izabela Zaręba.
/, 16 kwietnia 2010, 14:39/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 24824 razy,
ostatnio: 2020-09-19 08:24:20
Skomentuj artykuł:
Powrót