Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-10-28

W Szewnie będą dbać o honor szkoły


Prawie 130 uczniów klas pierwszych gimnazjum w Szewnie złożyło uroczyste ślubowanie, stając się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Od 1 września do klas pierwszych szewieńskiego gimnazjum uczęszcza 127 uczniów. Aby lepiej czuli się w nowej szkole, poznali się wzajemnie i z nauczycielami, uczestniczyli w sportowych zawodach integracyjnych i rajdzie pieszym z Szewny do Chmielowa. Najważniejszym jednak dla nich wydarzeniem z pierwszych tygodni pobytu w nowym środowisku było złożenie ślubowania.


- Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim pilna nauka- przypominali pierwszoklasistom Kinga Kasprzyk i Wojtek Kałuża z samorządu uczniowskiego, podczas uroczystości ślubowania. - Do niej wdrożą was nauczyciele i rodzice. My - starsi koledzy - będziemy służyć wam pomocą, gdy szkolne życie okaże się zbyt trudne. Życzymy wszystkim powodzenia, pogody ducha i wiary we własne siły.


Wiara ta przydała się uczniom, którzy w obecności uczniów i nauczycieli dostąpili zaszczytu ślubowania na sztandar szkoły, przyrzekając między innymi wytrwale dążyć do zdobywania wiedzy i rozwoju własnej osobowości, szanować prawa i obyczaje szkolne, dbać o godność, honor ucznia i szkoły, przyczyniać się do pomnażania dorobku społeczności gimnazjalnej. Dopełnieniem ceremonii ślubowania było złożenie przez przedstawicieli samorządów klasowych podpisów w kronice szkolnej. Uczynili to: Paweł Łebek, Monika Kwiatkowska i Klaudia Hamera z klasy Ia, Agata Wiśniewska, Rafał Bawoł, Adrianna Rojek- z Ib, Klaudia Madej, Ilona Wicha, Agnieszka Kowalska- z Ic, Michał Siastacz, Milena Oleksiak i Sandra Cieszkowska- z Id.
Po części oficjalnej młodzież klas pierwszych przedstawiła program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawców oraz nauczycielki muzyki, Aleksandry Kowalskiej, który wszystkim bardzo się podobał.
- Widzę, że już bardzo wiele potraficie- mówiła oceniając występ Irena Faryna, dyrektor szkoły. - Zrobimy wszystko, żebyście w naszej szkole mogli rozwijać swoje zdolności i nabywać nowe umiejętności.
//waf/, 27 paždziernika 2010, 20:53/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 36848 razy,
ostatnio: 2021-09-20 05:00:01
Skomentuj artykuł:
Powrót