Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-05-29

Ania Osenko z Ostrowca zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie muzycznym


Po raz trzeci z rzędu ostrowiecka wokalistka Anna Osenko została laureatką radomskiego Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia.
Wprawdzie tym razem podopiecznej Ryszarda Góry, reprezentującej na radomskim festiwalu Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu, nie udało się zdobyć Prysznica (nagrody za zajęcie trzech pierwszych miejsc), ale przywiozła z Radomia wyróżnienie.

XVII Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezje Łaźnia 2010 miał bardzo silną obsadę. Do konkursu przystąpiło ponad dziewięćdziesięciu wykonawców z całej Polski, z których dziesiątka została zakwalifikowana do ścisłego finału.

- Ania zaśpiewała teraz klasyczny repertuar - mówi Ryszard Góra, u którego od lat Anna Osenko uczy się śpiewu. - Wykonała utwory "Amsterdam" Jacquesa Brela i "Na całych jeziorach" Agnieszki Osieckiej. Wyróżnienie na tak prestiżowej imprezie jak radomska Łaźnia to ogromny sukces.

Ostrowiecka wokalistka otrzymała od jednego z jurorów - Jana Poprawy - zaproszenia do udziały w III Ogólnopolskim Festiwalu Marka Grechuty w Zamościu. Warto dodać, że Ania jest laureatką ubiegłorocznej edycji Nagrody Muzycznej Świętokrzyskie Scyzoryki i bierze udział w tegorocznej edycji naszego plebiscytu.
/, /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 28210 razy,
ostatnio: 2020-09-24 04:08:06
Skomentuj artykuł:
Powrót