Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-06-02

Delegacja uczestników projektu Comenius w Ostrowcu


Trzydziestoosobowa grupa uczniów i nauczycieli z ośmiu państw przebywa od niedzieli w Ostrowcu. To uczestnicy projektu Comenius, którego koordynatorem jest III Liceum Ogólnokształcące imienia Władysława Broniewskiego.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Do Ostrowca przyjechali uczniowie i nauczyciele z Niemiec, Litwy, Czech, Rumunii, Grecji, Włoch, Portugalii i Turcji. Wizyta jest związana z podsumowaniem dwuletniego projektu LLP Comenius "Wpływ środowiska kulturowego na kształtowanie się młodego człowieka - obywatela swojego kraju i Unii Europejskiej". W ramach projektu uczniowie uczestniczących w nim szkół odwiedzali się nawzajem, poznając kulturę i obyczaje innych narodów, metody nauczania i warunki życia.

U nas finał


- Nasza szkoła jest koordynatorem projektu i u nas odbędzie się podsumowanie dwuletniej pracy - powiedział Robert Warda, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego. - W realizację zadań wynikających z projektu zaangażowanych było wielu uczniów i nauczycieli. Stworzyliśmy bardzo dobrą stronę internetową poświęconą projektowi Comenius, która została oceniona przez agencję narodową programu "Uczenie się przez całe życie" za najlepszą w Polsce. Strona internetowa została utworzona przez uczniów pracujących pod kierunkiem nauczycielek: Małgorzaty Mularskiej, Doroty Kamińskiej i Małgorzaty Ejankowskiej-Skrok.

Na lekcjach i wycieczkach


Wczoraj zagraniczni goście uczestniczyli w spotkaniu z władzami powiatu ostrowieckiego.
- Chcemy zapoznać gości ze specyfiką pracy samorządowej oraz pokazać im nasze osiągnięcia. Goście otrzymają także drobne upominki i materiały promocyjne naszego powiatu. Mam nadzieję, że w swoich krajach będą takimi małymi ambasadorami Ostrowca - powiedział Andrzej Kryj, wicestarosta ostrowiecki.


Podczas tygodniowego pobytu w naszym mieście, oprócz spotkania z władzami samorządowymi, goście odbędą cykl spotkań z młodzieżą oraz będą uczestniczyć w pokazowych lekcjach w III Liceum Ogólnokształcącym. Przygotowano także bogaty program turystyczny. Uczestnicy projektu Comenius zwiedzą Ostrowiec, zobaczą Krzemionki, Bałtów, Ćmielów i Święty Krzyż. Pojadą na wycieczki do Sandomierza, Warszawy i Kielc.
/Mirosław ROLAK, 1 czerwca 2010, 11:37/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 27782 razy,
ostatnio: 2020-09-24 03:19:51
Skomentuj artykuł:
Powrót