Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-09-01

Ostrowieckie Gimnazjum nr 3 na miarę XXI wieku


Uczniowie Gimnazjum numer 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim wkroczą 1 września do najnowocześniejszej szkoły w mieście.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Oficjalne otwarcie wyremontowanego Gimnazjum numer 3 odbyło się we wtorek w Ostrowcu Świętokrzyskim.


Trwająca ponad rok realizacja projektu "Gimnazjum na miarę XXI wieku" to pierwszy tak duży sukces ostrowieckich nauczycieli. To właśnie oni byli pomysłodawcami przedsięwzięcia i zainteresowali nim Urząd Miasta.

To zasługa nauczycieli


- Właśnie nauczycielom tej szkoły należą się największe brawa - mówił podczas wtorkowego zakończenia projektu prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Wilczyński. - Sam byłem kiedyś nauczycielem i wiem, jak trudno pracuje się w szkole, w której nie ma odpowiednich pomocy naukowych. W tym gimnazjum nauczyciele postanowili wziąć sprawy w swoje ręce, przygotowali projekt i przekonali urzędników, że warto w niego zainwestować.
Prezydent pochwały skierował także do swoich pracowników zajmujących się bezpośrednio przygotowaniem wniosku o unijne dofinansowanie i realizacją projektu.

MULTIMEDIA W KAŻDEJ PRACOWNI


Projekt "Gimnazjum na miarę XXI wieku - modernizacja Publicznego Gimnazjum nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim", kosztował ponad 2,8 miliona złotych. W połowie został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Pozwoliło to na rozbudowę bazy i kupno ponad 2100 nowych pomocy i sprzętu dydaktycznego.


- Możemy śmiało powiedzieć, że oferujemy naszym uczniom najnowocześniejszą szkołę w Ostrowcu Świętokrzyskim - mówi Grażyna Ukleja, dyrektor Publicznego Gimnazjum numer 3. - Pracownie są wyposażone w zestawy komputerowe, tablice interaktywne, projektory multimedialne, rzutniki. Każdy z 720 uczniów będzie miał do dyspozycji indywidualną szafkę w szatni.


Uroczyste zakończenie projektu, połączone z możliwością zwiedzania szkoły, urozmaicił występ młodzieży, w tym wokalistek - podopiecznych Ryszarda Góry. Od dzisiaj nowoczesny sprzęt i doskonale wyposażone laboratoria, testować będą uczniowie gimnazjum.
/Anna ŚLEDZIŃSKA, 1 września 2010, 5:00/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 23759 razy,
ostatnio: 2020-09-24 06:55:59
Skomentuj artykuł:
Powrót