Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-07-08

Pierwszy ranking wyników matury 2010 w powiecie ostrowieckim

Broniewski i Chreptowicz na czele


W ubiegłym tygodniu pokazaliśmy ilu zdało, teraz pokazujemy jak zdali tegoroczni maturzyści. Przedstawiamy pierwszy w historii ranking wyników matury.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Udało się go stworzyć dzięki Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, która obejmuje nasze województwo. Łódzka komisja po raz pierwszy opublikowała procentowe wyniki tegorocznej matury. Do tej pory prezentowaliśmy jedynie wyniki tak zwane zdawalności, pokazujące ile uczniów zaliczyło egzamin, czyli przekroczyło minimum 30 procent potrzebne do zaliczenia egzaminu.


- To zestawienie dopiero pokazuje jak rodzą sobie poszczególne szkoły z obowiązkowych przedmiotów maturalnych - mówi Danuta Zakrzewska, dyrektor łódzkiej komisji egzaminacyjnej.

JAK POWSTAŁ RANKING
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna udostępniła wyniki z poziomu podstawowego. Musiał go zdawać każdy przystępujący do matury. Mamy więc wyniki z języka polskiego, matematyki i języka obcego. W naszym przypadku wzięliśmy pod uwagę języka angielski, który zdawało zdecydowanie najwięcej maturzystów. Listę rankingową stworzyliśmy sumując średnie wyniki procentowe szkół z tych trzech przedmiotów.


Wzięliśmy pod uwagę te szkoły, w których zdawało co najmniej 30 uczniów. Nie braliśmy pod uwagę szkół, gdzie zdawało kilka lub kilkanaście osób, gdyż ich wynik nie jest miarodajny. Dokładne wyniki ze wszystkich szkół znajdziecie w specjalnym serwisię edukacyjnym na www.echodnia.eu/edukacja.

DWIE POTĘGI


Wśród szkół powiatu ostrowieckiego zwraca uwagę pasjonująca walka pomiędzy "Broniewskim" a "Chreptowiczem". II Liceum Ogólnokształcące jest lepsze z matematyki i angielskiego, ale III Liceum Ogólnokształcące wygrywa nieznacznie dzięki lepszemu wynikowi z polskiego. Wyniki obydwu tych szkół są na bardzo wysokim poziomie i dają im miejsce w czołowej dwudziestce województwa. Zestawienie pokazuje też jakie są problemy są ze zdaniem matury w szkołach dla dorosłych.
/Piotr BURDA, burda@echodnia.eu, 8 lipca 2010, 9:35/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25404 razy,
ostatnio: 2020-09-24 07:13:34
Skomentuj artykuł:
Powrót