Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-06-02

Rodzinna zabawa w Zespole Szkół numer 3


Kilka godzin pełnych zabawy i radości spędziły dzieci i rodzice z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. na festynie zorganizowanym w ramach Święta Rodziny.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Od kilku lat w Zespole Szkół numer 3 w, funkcjonującym w Zakładzie Rehabilitacyjno-Opiekuńczym przy ul. Iłżeckiej 31, który tworzą Szkoła Podstawowa numer 2 i Publiczne Gimnazjum numer 3, organizowane są w maju dni otwarte.


- Pierwotnie było to Święto Rodziny, ponieważ w maju obchodzimy Dzień Matki, Dzień Ojca, a 1 czerwca- Dzień Dziecka- wyjaśnia Małgorzata Czyż, dyrektor placówki. - Chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom rodziców zorganizowaliśmy teraz dwudniowe dni otwarte.


Pierwszy dzień poświęcono na profilaktykę. Rodzice uczniów z niepełnosprawnością umysłową spotkali się ze specjalistami- uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego nauczyciele przedstawili założenia autorskiego programu "Wychowania do życia w rodzinie", dostosowanego do możliwości wychowanków, z psychologiem rozmawiali na temat agresji i jej przyczyn oraz pozytywnych zachowań, dowiedzieli się także, jak można w domu ćwiczyć słuch fonematyczny, wspomagając pracę specjalistów szkolnych.


Drugi dzień upłynął już na wspólnej zabawie uczniów, ich rodziców i gości- dzieci z przedszkola nr 12 i przyjaciół szkoły.
- Jest to spotkanie integrujące nas wszystkich- mówi M. Czyż. - Niestety, obowiązki zawodowe nie pozwalają na udział wszystkim rodzicom, ale i tak z roku na rok ich liczba rośnie.


Podczas kilkugodzinnej zabawy odbywały się występy uczniów placówki, przedszkolaków, nie zabrakło konkursów z nagrodami. Bardziej odważni mogli przyozdobić twarz gustownymi malunkami. Były też ciasteczka i soki ze świeżych owoców przygotowane przez uczniów.


Nie tak dawno w ostrowieckim Parku Miejskim odbywał się Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wtedy pogoda nieco zepsuła zabawę. W miniony piątek aura odpłaciła się przynajmniej części uczestnikom tamtego święta- świeciło dla nich słońce.
/Waldemar Frańczak, 1 czerwca 2010, 20:27/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 22822 razy,
ostatnio: 2020-09-23 22:31:46
Skomentuj artykuł:
Powrót