Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-08-15

Wakacje sponsorowane dla ostrowieckich dzieci


80 dzieci skorzystało z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i wyjechało na kolonie. Drugie tyle wolny czas zapełnia zabawami w świetlicach.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
136 dzieci uczęszczało w lipcu do szkolnych świetlic. Pomimo, że w sierpniu niektóre placówki nie działają, przewidziana jest podobna liczba podopiecznych, którzy korzystają z takiej formy wakacyjnego spędzania czasu.


Dzieci z niepełnych lub uboższych rodzin dzięki pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wyjechały w te wakacje na kolonie. 50 dzieci z Ostrowca, Kunowa, Lipnika, Bałtowa, Mirca i Ćmielowa od 27 lipca bawiło się w Białce Tatrzańskiej. Turnus ten zakończył się 4 sierpnia.


Wyjazd był organizowany przez partnerski projekt, w którym biorą udział Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej z 6 wyżej wymienionych gmin oraz Agencja Rozwoju Lokalnego z Ostrowca Świętokrzyskiego. Projekt pod nazwą "Wspólna Sprawa" jest finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny i mógł zapewnić wakacje nie tylko 50 dzieciom w Białce, ale także następnej trzydziestce młodzieży szkolnej, która 16 sierpnia wyjedzie do Mierzyna na kolonie.

WAKACYJNA POMOC PCK


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej współpracuje także z Polskim Czerwonym Krzyżem, który obejmuje na czas wakacji patronat nad szkolnymi świetlicami. W lipcu takie placówki działały w Szkołach Podstawowych numer 5, 7, 9 i 11, natomiast w sierpniu w Szkołach Podstawowych numer 1, 3, 4 i 5.


Będące pod opieką świetlic dzieci mają możliwość wyjazdu do Bałtowa, Kałkowa czy na Gutwin, zwiedzenia siedzib straży pożarnej oraz policji. Prowadzone są także zajęcia socjoterapeutyczne.
- To doskonała forma spędzania czasu dla dzieci, szczególnie dla tych, których rodzice nie mogą zapewnić żadnego wyjazdu czy atrakcji. My natomiast organizujemy kursy pływackie w ramach akcji Wakacje na Rawszczyźnie - Akademia Pływacka - mówi Halina Tomczyk z Polskiego Czerwonego Krzyża


Dzięki tej inicjatywie grupa 15 dzieci przez dwa tygodnie uczy się pływać.
WAKACJE W SZKOLE


W Szkole Podstawowej numer 4 na ulicy Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim na wakacyjne zajęcia w świetlicy uczęszcza dziennie około 18 dzieci. Przez kilka godzin opiekunowie zapewniają im rozrywkę i zapełniają czas wolny. Codziennie organizowane są konkursy sportowe, plastyczne, turnieje gier planszowych, familiady czy wyścigi kapsli na szkolnym boisku z drobnymi nagrodami dla dzieci. 11 sierpnia natomiast w szkole odbył się pokaz mody. O dziwo, udział w rewii brały nie tylko dziewczynki, ale także i jeden chłopak. Pokaz, podzielony na 4 kategorie, był świetną okazją do rozwijania umiejętności plastycznych i artystycznych.


- Lubię tutaj przychodzić. Byłam w tym roku na kolonii, ale równie dobrze bawiłam się na świetlicy - mówi Ania, podopieczna świetlicy.


Natomiast jedna z wychowawczyń, Anna Słowik, zapowiada, że w tym miesiącu dzieci wybiorą się jeszcze do Fikolandu, na kręgle a podczas słonecznej pogody na Gutwin.
/Aleksandra GĘBURA, 12 sierpnia 2010, 6:00/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25537 razy,
ostatnio: 2020-09-24 05:56:50
Skomentuj artykuł:
Powrót