Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-03-17

Pracownia multimedialna za tytuł Nauczyciela Roku 2009


Radosław Moskal został Nauczycielem Roku 2009, a jego szkoła dostała za to cenną nagrodę .

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Zespół Szkół numer 3 w Ostrowcu ma pierwszą pracownię multimedialną. To nagroda za uhonorowanie pracownika tej szkoły Radosława Moskala tytułem Nauczyciela Roku 2009.

W październiku ubiegłego roku Radosław Moskal zwyciężył w ogólnopolskim plebiscycie na Nauczyciela Roku - organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i tygodnik "Głos Nauczycielski”.

PRACOWNIA JUŻ JEST

Oprócz nagród indywidualnych zdobył dla swojej szkoły nowoczesną pracownię multimedialną, ufundowaną przez firmę Mentor. Jej wartość to około 40 tysięcy złotych.

- To bardzo cenny sprzęt i cieszymy się, że mogliśmy go otrzymać. Tym bardziej, że to nagroda za osiągnięcia naszego kolegi Radka Moskala - mówi Czesław Golis, dyrektor Zespołu Szkół numer 3. - Oczywiście chciałoby się jeszcze więcej. Marzy nam się, by każda pracownia była tak wyposażona. Będziemy się starali działać właśnie w tym kierunku, aby każdy z języków obcych miał do dyspozycji przynajmniej taką pracownię.

Pracownia na 16 stanowisk uczniowskich ma rozbudowany zestaw funkcji. Oprogramowanie na komputerze nauczyciela ułatwia sterowanie pracownią językową za pomocą myszki lub przy użyciu monitora dotykowego. Pulpity uczniowskie posiadają gniazda słuchawkowe oraz regulację siły głosu w słuchawkach, co zwiększa komfort pracy osobom słabosłyszącym. Jest również możliwość podłączenia komputera do każdego stanowiska.

LAUREAT NIE WYKORZYSTA

Co ciekawe, laureat konkursu Radosław Moskal nie będzie miał okazji korzystania z nagrody, którą zdobył. Pracownia jest bowiem przeznaczona do nauki języków obcych.

- Nie martwi mnie to wcale - zapewnia. - Powiem więcej, cieszę się, że koleżanki, które uczą języków angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego i rosyjskiego są zadowolone. Mam nadzieję, że to ułatwi i uatrakcyjni im pracę, a uczniom naukę.

Przyznanie tej nagrody wyprzedziło starania dyrekcji o zakup właśnie pracowni multimedialnej, który był planowany na ten rok. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na kupno 10 komputerów z pełnym oprogramowaniem - do nauki zawodu technik teleinformatyk.
/Anna ŚLEDZIŃSKA, 17 marca 2010, 8:25/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17513 razy,
ostatnio: 2020-08-11 08:44:25
Skomentuj artykuł:
Powrót