Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-02-17

Festiwal Papieski już w kwietniu w Ostrowcu!

Zgłoś się i zaśpiewaj dla Papieża


W kwietniu w pit rocznice mierci Papieża Jana Pawła II odbędzie się w Ostrowcu Ogólnopolski Festiwal Piosenki Papieskiej. Organizatorami Festiwalu, nad którym patronat objł prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński, s Akcja Katolicka, Miejskie Centrum Kultury i redakcja Echa Dnia.
W ubiegłym roku, cztery lata po mierci Jana Pawła II, razem z Akcja Katolick zorganizowalimy koncert powięcony pamięci Papieża. Teraz chcemy zorganizować Festiwal, na którym będ mogli zaprezentować się młodzi twórcy z całej Polski. To duże przedsięwzięcia kulturalne przygotowujemy z Akcj Katolick przy parafii w. Michała Archanioła w Ostrowcu, Miejskim Centrum Kultury i Stowarzyszeniem Aktywni. W organizację festiwalu włczył się tez nauczyciel muzyki Ryszard Góra.


-W Festiwalu wystpi moi podopieczni i spodziewam się ze przyjad do Ostrowca wykonawcy z innych miast - mówi Ryszard Góra. - Chcemy by impreza stała na dobrym poziomie artystycznym, dlatego oczekujemy że zapiewaj na naszym Festiwalu młodzi artyci którzy już maj za sob pierwsze kroki na muzycznej scenie.


Zgłoszenia do festiwalu przyjmować będziemy do końca marca (tel. 41 265 18 18, 41 265 45 54). Szczegółowe warunki uczestnictwa w Festiwalu oraz karty zgłoszeń wkrótce dostępne będ na stronie internetowej Echa Dnia. Festiwal odbędzie się w dniach 16 - 17 kwietnia (16 kwietnia, pitek - przesłuchania, 17 kwietnia, sobota - koncert laureatów). Trójka najlepszych wykonawców otrzyma atrakcyjne nagrody pieniężne. Przewidujemy też nagrody pieniężne dla wyróżnionych wykonawców.
/, /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19230 razy,
ostatnio: 2021-02-27 13:12:04
Skomentuj artykuł:
Powrót