Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-02-17

Poetyckie pożegnanie karnawału w Klubie Literackim Aspekt


W Klubie Literackim Aspekt Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu więtokrzyskim odbył się niezwykły poetycki tłusty czwartek. Nie zabrakło pczków, faworków i przede wszystkim poezji.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Spotkanie z pasj prowadziła znana wolontariuszka Bożenna Majewska, która częstowała wszystkich pczkami. Przygotowała też niespodziankę - loterię z nagrodami, którymi były karteczki z piękn poezj miłosn. - Za zdrowie poezji, za tłusty czwartek wypijemy szampana - powiedziała w kulminacyjnym momencie. - Króluj dzisiaj miłoć, pczki i na pierwszym miejscu poezja.


W spotkaniu uczestniczyli zaprzyjaĽnieni z klubem autorzy wierszy z sekcji literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Piękne wiersze czytały panie: Krystyna Łukasik, Jadwiga Myliwska, Matylda Niewójt. Z wdziękiem piewała poezję uczennica IV Liceum Ogólnokształccego imienia Cypriana Kamila Norwida Ewa Łucka, akompaniował jej członek klubu Wojciech Socha z Kunowa. - Tłusty czwartek nie kojarzy się z poezj. Chyba, że s to tak dobre pczki i faworki, jak te, które dzisiaj serwujemy - żartowała prezes Klubu Literackiego Aspekt, Zofia Walas.


Obecnie Klub Aspekt zrzesza 10 osób, które spotykaj w każdy czwartek i dyskutuj o swoich utworach. Jeli komu spodobały się teksty innych autorów, też może je odczytać. W najbliższym czasie ukaże się pięć tomików członków klubu. Zapowiadane s między ksiżki poetyckie Zofii Walas, Teresy Łuckiej, Joanny Chruszczyńskiej.
/, 16 lutego 2010, 9:51/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18514 razy,
ostatnio: 2021-02-25 06:56:05
Skomentuj artykuł:
Powrót