Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2009-10-14

Radosław Moskal - Nauczycielem Roku 2009!

To jedyny taki tytuł w Polsce!


Ta prestiżowa nagroda po raz pierwszy powędrowała do belfra z naszego regionu! Więcej - taki tytuł otrzymuje co roku tylko jeden nauczyciel w Polsce! Godzinę temu pan Radosław odebrał go na Zamku Królewskim w Warszawie.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Gala Finałowa konkursu Nauczyciel Roku 2009 odbyła się po raz ósmy w Warszawie. Najważniejszy i jedyny tytuł zdobył Radosław Moskal, nauczyciel przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.


Zdobywca tytułu otrzymał między innymi Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej - w gotówce oraz wycieczkę do Francji. Radosław Moskal od 19 lat jest nauczycielem przedmiotów zawodowych. Swoją szkołę zna na wylot - zalicza się przecież do jej wychowanków! I to najlepszych, bo po ukończeniu z najlepszą lokatą ostrowieckiego technikum, w nagrodę mógł wyjechać w połowie lat 80. na zagraniczne studia. Pan Radosław wybrał renomowaną Politechnikę Kijowską.


Po powrocie do kraju przyjął propozycję pracy w szkole. Zajął miejsce w pokoju nauczycielskim u boku "belfrów", którzy jeszcze parę lat temu odpytywali go na lekcjach i wywoływali do tablicy. Szybko okazało się, że jest to najlepsza decyzja kadrowa w ostrowieckiej oświacie od lat. Radosław Moskal potrafił połączyć wyjątkowy pedagogiczny talent z młodzieńczym zapałem, poczuciem humoru i imponującą wiedzą. Uczniowie szybko go polubili.


Świetna atmosfera w klasie i pomysłowość nauczyciela sprawiają, że w pracowni pana Radosława tętni życie naukowe, o czym świadczą wyniki uczniów. Nauczyciel Roku 2009 wychował dotychczas 36 finalistów i laureatów Olimpiady Wiedzy Technicznej, 5 finalistów i laureatów Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, 9 finalistów i laureatów Olimpiady Innowacji Technicznych oraz laureatów innych konkursów wiedzy elektrotechnicznej.


Pan Radosław wyróżnia się również talentem menedżerskim. Do swoich największych sukcesów zalicza wyposażenie swojej pracowni w wart ok. 200 tys. zł nowoczesny sprzęt, oprogramowanie i literaturę fachową. Jest ponadto współzałożycielem Fundacji na Rzecz Wspierania Rozwoju ZS nr 3. Fundacja pozyskała środki w ramach unijnego Programu Leonardo da Vinci na realizację projektów edukacyjnych dla nauczycieli przedmiotów zawodowych, dzięki czemu w 2007 r. 11 nauczycieli pojechało na 2 tygodnie do Hiszpanii, a w 2009 r. 8 nauczycieli spędziło 2 pracowite tygodnie we Włoszech. W ramach programu Leonardo da Vinci, 4 lata temu Radosławowi Moskalowi i jego kolegom udało się zorganizować wyjazd 16 uczniów na 4-tygodniową praktykę zawodową do Hiszpanii.


Celem konkursu organizowanego już po raz ósmy przez tygodnik Głos Nauczycielski i Ministerstwo Edukacji Narodowej jest promocja nieprzeciętnych nauczycieli. Kandydaci mogą zgłaszać się do konkursu sami lub mogą to zrobić w ich imieniu dyrektorzy szkół, inni nauczyciele, rodzice uczniów, uczniowie i samorządy lokalne. Konkurs na Nauczyciela Roku to czołowa inicjatywa "Głosu Nauczycielskiego", najstarszego pisma branżowego w Polsce i Europie. Co roku tytuł Nauczyciela Roku otrzymuje tylko jedna osoba.
/, 2009/10/13 18:30/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17935 razy,
ostatnio: 2021-02-25 12:37:39
Skomentuj artykuł:
Powrót