Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-02-26

Uczniowie zbierali dla hospicjum


Ponad 450 złotych zebrali uczniowie Liceum Ogólnokształccego imienia Stanisława Staszica w Ostrowcu na rzecz Hospicjum imienia Jana Pawła II. Akcja prowadzona była przy okazji Dnia więtego Walentego.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Przez tydzień poprzedzajcy Dzień więtego Walentego w I liceum imienia Stanisława Staszica prowadzona była akcja walentynkowa, która znacznie różniła się od tych tradycyjnych. Uczniowie pod nadzorem Samorzdu Szkolnego prowadzili sprzedaż ręcznie wykonanych przez podopiecznych hospicjum przedmiotów - aniołków, obrazów, drewnianych figurek.


- Celem tej akcji jest zebranie pieniędzy na rzecz niepełnosprawnych, będcych pod opiek wietlicy rodowiskowej przy hospicjum - mówi dyrektor szkoły Grażyna Kałamaga. - Pomysł na przeprowadzenie tej akcji zrodził się podczas jednej z rozmów z kierownikiem wietlicy rodowiskowej, pani Barbar Adamsk. Okres walentynkowy to nie tylko okazywanie miłoci swojej ukochanej osobie, ale jest to także mylenie o innych i wywiadczanie im dobra w praktyczny sposób.


Podobne odczucia miały uczennice zasiadajce za stolikiem ze sprzedawanymi upominkami. - Walentynki to doskonała okazja do wyrażania swoich uczuć względem ukochanej osoby, jak również idealny dzień do udzielania wszelkiego rodzaju pomocy - mówiły.


Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów i kadry nauczycielskiej. - Tego typu akcje s bardzo potrzebne w życiu codziennym. Potrzebne zarówno osobom, które chcc wyrazić uczucia do drugiej osoby poprzez zakup upominku mog przy tym pomóc, ale i tym, którzy mog spełniać się poprzez wykonanie tych przedmiotów. Tak niewiele potrzeba, aby pomóc, a im częciej to robimy, tym lepiej się czujemy - mówi Jolanta Młynarczyk, asystent pedagoga szkolnego.
/, 26 lutego 2010, 11:17/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 19007 razy,
ostatnio: 2021-02-25 16:57:26
Skomentuj artykuł:
Powrót