Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2010-02-09

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Kielcach i WSBiP z Ostrowca będą współpracować


Rektorzy Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego imienia Jana Kochanowskiego w Kielcach i Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczoci podpisali wczoraj umowę o współpracy.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Podpisana umowa przewiduje współpracę dydaktyczn, naukow i organizacyjn. Absolwenci ostrowieckiej uczelni będ mogli kontynuować studia w Kielcach. Poza tym uniwersytet ma 10 uprawnień do nadawania stopnia doktora i może pomagać w kształceniu młodej kadry. Dodatkowo w grę wchodz wspólne konferencje naukowe.


MISJA I KORZYCI


- Uniwersytet, który w tym roku będzie obchodził swoje 2-lecie, ma do spełnienia swoj misję w regionie - powiedziała profesor Regina Renz, rektor kieleckiej uczelni. - Chcemy, by współpraca przynosiła wymierne rezultaty dla jednej i drugiej strony. Ostrowiecka uczelnia ma swoje tradycje od 1996 roku, 12 kierunków kształcenia na 2 wydziałach. Z tych dowiadczeń też możemy wszyscy korzystać.


Profesor Stanisław Zaborniak, rektor Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczoci nie ukrywał, że umowa jest ramowa i nie ujmuje wszystkich szczegółów. Wszelkie decyzje o współpracy mog zapadać na podstawie wzajemnych ustaleń. - Bardzo nam zależy, by współpraca przebiegała zgodnie ze wzajemnym zrozumieniem i wykorzystaniem możliwoci obu stron - podkrelał rektor.


OTWARCI NA WSPÓŁPRACĘ


Do podpisania umowy doszło w ostrowieckiej uczelni. Obecny był profesor Janusz Król, prorektor do spraw dydaktycznych i studenckich, a także prezydent Ostrowca Jarosław Wilczyński. - Należy doceniać otwartoć naszej uczelni na współpracę, o czym wiadczy podpisane porozumienie z największ uczelni w regionie - powiedział prezydent Wilczyński. - To nobilitacja Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczoci. Różne projekty badawcze mog być dobre dla naszego miasta. To jednoczenie pewne wyjcie uniwersytetu kieleckiego w region.
/Andrzej NOWAK, 9 lutego 2010, 11:19/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20902 razy,
ostatnio: 2021-02-25 05:45:09
Skomentuj artykuł:
Powrót