Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-09-04

Wernisaż Gustawa Zemły

      W piątek, 31 sierpnia w Galerii BWA odbyło się uroczyste otwarcie wystawy rzeźby Gustawa Zemły, profesora ASP w Warszawie, autora tak wspaniałych realizacji jak pomnik Powstańców Śląskich w Katowicach, pomnik Czynu Polaków w Szczecinie czy pomnik Jana Pawła II w Mistrzejowicach. Gustaw Zemła jest autorem wielu innych pomników i przepięknych kompozycji rzeźbiarskich. Trudno uwierzyć, że te monumentalne dzieła stworzył tak bardzo skromny jednocześnie przyjazny wszystkim człowiek. Wystawę w ostrowieckim BWA zadedykował swojej żonie. Jej otwarcie zbiegło się z bardzo ważną dla państwa Janeczki i Kazimierza Gustawa Zemłów datą rocznicy ślubu.


    -Mam za co Państwu dziękować mówił Gustaw Zemła. -Za to, że mogę gościć w tej pięknej, znanej w całej Polsce galerii, która zdobyła sobie rangę prezentując osiągnięcia najznakomitszych, polskich twórców.


    Dziękuję za katalog wystawy, który jest jednym z najpiękniejszych, jakie wydano z okazji moich wystaw. Każda wystawa, bez względu na to ile ich było, jest dla mnie stresem, wielkim przeżyciem. Chcę znaleźć uznanie odbiorców i nie wierzę tym artystom, którzy twierdzą, że im na tym nie zależy. Jeśli tak, to po co tworzą?Twórczość wtedy ma sens, jeśli jest społecznie potrzebna.


    Sztuka, to nie tylko zabawa formą. Musi mieć przesłanie, trafiające do odbiorców. W pewnym momencie życia zrozumiałem, że nie jest to tylko moja sprawa. Coś dostałem, może talent, i tym czymś muszę dzielić się z innymi. Chcę być z Wami, z każdym, kto kocha sztukę. Gorąco Wam dziękuję...
/ KŻak/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20865 razy,
ostatnio: 2020-07-05 07:25:26
Skomentuj artykuł:
Powrót