Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-10-19

Mistrzowie Polski z Ostrowca


Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
      W Radomiu, pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika odbyły się XX Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych Radom 2003. Do rywalizacji przystąpiło 18 formacji z całego kraju, w dwóch kategoriach wiekowych - do 15 lat i powyżej 15 lat, w stylu standardowym i latynoamerykańskim. Formacje walczyły o medale i tytuły mistrzowskie oraz w kat. powyżej 15 lat o prawo reprezentowania kraju na Mistrzostwach Europy i Świata.


    Ostrowiecki taniec i Województwo Świętokrzyskie reprezentowała Dziecięca Formacja Tańców Standardowych TWIST i Studio Tańca Twist, prowadzone przez Annę i Grzegorza Podsiadłych. Dokładność wykonania, wysoki poziom techniczny, wspaniałe widowiskowe stroje, profesjonalna choreografia i muzyka rodem z filmu "Skrzypek na dachu" pozwoliły Formacji Twist zdobyć I miejsce i tytuł Mistrza Polski Dziecięcych Formacji Tanecznych w stylu standardowym na rok 2003.


    Formacje Studia Tańca TWIST reprezentują Ostrowiec na Mistrzostwach Polski od 1995 roku. Z każdych dziewięciu mistrzostw ostrowieccy tancerze wracali z medalami i tytułami mistrzowskimi. W latach 1999 -2001 Formacja TWIST reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata.


    Skład formacji: Michał Bożek, Jakub Bożek, Grzegorz Marzec, Piotr Marzec, Sergiusz Nowak, Michał Myszkowski, Mateusz Kozieł, Paweł Deroń, Artur Tylutki, Iwona Kołodziej, Angelika Lachowicz, Magda Makuch, Kinga Kotłowska, Joanna Dąbrowska, Aleksandra Zięba, Marta Pędzik, Anna Dąbrowska.


    K Żak
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18812 razy,
ostatnio: 2020-07-04 07:19:36
Skomentuj artykuł:
Powrót