Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-09-18

Z III LO na wakacje

Aby przeżyć przygodę swego życia

      Czy dobre stopnie zgromadzone podczas roku szkolnego, uczestnictwo w konkursach i olimpiadach mogą być przydatne również podczas wakacji? Okazuje się, że tak, a udowodniły to dwie uczennice III LO Władysława Broniewskiego- Joanna Karczmarska i Marta Bellon, które spędziły wspaniałe wakacje w nagrodę za swoje osiągnięcia.

Rejs ku Europie

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

    Joanna Karczmarska za namową swojej nauczycielki, Anny Budzeń wzięła w ubiegłym roku szkolnym udział w konkursie "Płyniemy ku Europie" pod patronatem Jolanty Kwaśniewskiej.


    Później miała już dużo szczęścia, bo spośród wielu tysięcy uczestników to m. in. ją wylosowano do odbycia Rejsu na żaglowcu Fryderyk Chopin, pod dowództwem Krzysztofa Baranowskiego.


    Obejmował on m. in. : Kiel, Eckenforde, Kopenhagę, Ronne, Karlskronę i Hel.


    Co ciekawe, na pełnym morzu trzydziestu laureatów konkursu wspierała dość nieliczna załoga złożona z kilku instruktorów, kapitana, bosmana, kucharz i mechanik.


    - Do naszych obowiązków należało gotowanie, szorowanie pokładu, rozwijanie żagli- wspomina Asia. Byliśmy podzieleni na trzy wachty i zasmakowaliśmy prawdziwego życia na morzu.


    Przeżyłam swój pierwszy sztorm.


    Uczestniczyliśmy także w wykładach, które dotyczyły chociażby nawigacji, czy przepowiadania pogody.


    Jak sama uczestniczka przyznaje, ten rejs zaraził ją morzem i żeglarstwem, nie zniechęciły nawet całonocne wachty. Od tej pory już zawsze kierować się będzie dewizą- "jedna ręka dla siebie, a druga dla przyjaciela“, której podporządkowane były wszystkie czynności na wakacyjnym rejsie.

Językowy obóz w Poroninie
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16898 razy,
ostatnio: 2020-09-21 00:26:02
Skomentuj artykuł:
Powrót