Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-08-15

Ostrowieckie ulice ładniejsze i bezpieczniejsze

Sezon prac remontów i modernizacji ostrowieckich ulic w pełni. Już widać postępy na ulicy Rzeczki, a z kolei ulica Las Rzeczki zostanie oddana przed terminem. W kolejce do remontu czeka kilka następnych duktów.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
Ulica Rzeczki już z asfaltem
Budowa pierwszego odcinka na ulica Rzeczki ma kosztować 7 mln 441 tys. zł. Zadanie to jest częścią dużej inwestycji drogowej pod nazwą "Budowa II etapu ciągu ulic zbiorczych w północnej części miasta Ostrowca Świętokrzyskiego od ul. Iłżeckiej poprzez ul. Rzeczki do ul. J. Samsonowicza." To ważne i strategiczne zadanie, które docelowo udrożni komunikację w tej części Ostrowca Świętokrzyskiego.
Obecnie powstaje odcinek o długości półtora kilometra wraz z przebudową skrzyżowania ulicy Kraszewskiego z ulicą Iłżecką oraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu tych ulic. Wybudowane zostaną chodniki i ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Prace obejmują również budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz przebudowę sieci wodociągowej i energetycznej, urządzeń teletechnicznych, a także przebudowę sieci gazowej. W 2018 roku rozpocznie się remont kolejnego odcinka ulicy Rzeczki, a w planach jest także następny, który dokończy budowę północnej obwodnicy miasta. Obecnie wykupywane są grunty pod tę inwestycję.
- Cieszę się z dobrego tempa prac i jednocześnie pragnę przeprosić za utrudnienia, a także poprosić mieszkańców o wyrozumiałość - mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. - Realizowana inwestycja, to jedna z tych na którą nasi mieszkańcy czekali od lat. Temat ten powracał w licznych pismach, monitach oraz podczas corocznych spotkań sprawozdawczych rad osiedlowych. To ważne dla naszego miasta zadanie, przynajmniej z kilku powodów. Budowa tego odcinka drogi to kolejny etap budowy tzw. Północnej obwodnicy miasta, która pozwoli wyprowadzić ruch ciężki z centrum miasta oraz ułatwi komunikację między peryferyjnymi dzielnicami miasta. Także mieszkańcy Gutwinu oraz odwiedzający ten malowniczy zakątek miasta przyjezdni będą mogli wreszcie przemieszczać się w komfortowych warunkach bez ryzyka uszkodzenia auta- dodał prezydent miasta Jarosław Górczyński.
Ten odcinek ulicy Rzeczki powinien zostać wykonany do końca października, nie wykluczone jednak że prace zakończą się przed terminem.
Na czas robót, na całym odcinku ul. Rzeczki objętym rozbudową, została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Ruch pojazdów, z wyłączeniem dojazdu do posesji i pojazdów służb ratowniczych, został poprowadzony objazdem zgodnie z obowiązującym w terenie oznakowaniem.Ulica Las Rzeczki zakończona
Ulica Reczki to jedna z największych, ale nie jedyna inwestycja drogowa realizowana przez gminę. Miesiąc przed planowanym terminem została zakończona budowa ulicy Las Rzeczki. Ponad kilometrowy odcinek jest już pokryty asfaltem. Pozostała jeszcze drobna kosmetyka czyli wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, poprawa terenów zielonych. Wartości inwestycji to ponad 1 mln 600 tys. zł. Zadanie to zostało w całości sfinansowane z budżetu miasta.
- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować pracownikom Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych za tempo prac oraz za jakość wykonanej inwestycji- mówi prezydent Jarosław Górczyński.- Zdecydowanie poprawił się komfort dla mieszkańców tej ulicy oraz dzięki chodnikom także ich bezpieczeństwo. Ulica będzie jeszcze rozbudowywana, ale jest to uzależnione od inwestycji osób fizycznych, ponieważ na tym odcinku będzie budowana jeszcze kanalizacja.
Przypomnijmy, że obecnie w Ostrowcu realizowanych jest kilka innych zadań z zakresu infrastruktury drogowej. Trwają także budowy ulic: boczna od Kilińskiego, Podgórze, a niebawem rozpocznie się budowa ulicy Jutrzenki i remont ulicy Witolda Gombrowicza.G. Soboń
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7458 razy,
ostatnio: 2020-05-29 16:59:26
Skomentuj artykuł:
Powrót