Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-07-25

Na "Pułankach" dzielą się książkami

Z inicjatywy Samorządowej Rady Osiedla Pułanki powstały pierwsze w mieście "Książkodzielnie". Budki z książkami, które mają służyć propagowaniu czytelnictwa, zwłaszcza wśród najmłodszych stanęły na placach zabaw obok bloków nr 7 i 8 oraz obok bloku nr 41.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

- To inicjatywa, która narodziła się w krajach anglosaskich, polegająca na budowaniu domków w osiedlach i zostawianiu tam książek, by dzielić się lekturą z innymi. Chcemy, aby przyjęła się również na naszym lokalnym gruncie - mówi Kamil Stelmasik, przewodniczący RO "Pułanki" i radny miejski, dodając, że dwie pierwsze budynki, które stanęły w osiedlu, zostały sfinansowane w części z pieniędzy, jakie rada otrzymała w ramach programu "Osiedle od Nowa". - Ich wykonawcą byli pracownicy Centrum Integracji Społecznej, a partnerem całego przedsięwzięcia księgarnia "Odeon". Mamy nadzieję, że pomysł spodoba się mieszkańcom i podchwycą go również inne dzielnice.
Do "Książkodzielni" każdy może przynieść i zostawić książkę, którą już przeczytał i chce się nią podzielić z innymi. Można również zabrać ciekawą pozycję do poczytania, puścić ją w obieg lub oddać na miejsce. Ponieważ budynki stoją na placach zabaw, na razie są w nich przede wszystkim tytuły dla dzieci. Wkrótce mają pojawić się wydawnictwa dla starszego czytelnika.K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6479 razy,
ostatnio: 2020-08-04 09:01:51
Skomentuj artykuł:
Powrót