Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2017-07-10

Szkoła muzyczna wypięknieje

W minionym tygodniu rozpoczęła się termomodernizacja budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Ostrowcu. Dzięki inwestycji obiekt zyska na wyglądzie i funkcjonalności.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W minionym tygodniu rozpoczęła się termomodernizacja budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Ostrowcu. Dzięki inwestycji obiekt zyska na wyglądzie i funkcjonalności. - Termomodernizacja budynku polega na dociepleniu ścian zewnętrznych i stropodachu wełną mineralną, wykonaniu nowej elewacji w odcieniach szarości i bieli oraz opaski z kostki brukowej wokół budynku. Prowadzone przez nas prace koncentrują się też na trzecim piętrze szkoły, gdzie remontujemy siedem sal lekcyjnych, wymieniamy instalacje energetyczne i oprawy na energooszczędne, ledowe oraz obróbki blacharskie - wymienia - Zenon Szczygieł, prezes firmy Decor Stucco z Miedzianej Góry, wykonawcy zadania.
Całość realizowana jest w ramach ministerialnego projektu "Termomodernizacja placówek szkolnictwa artystycznego", współfinansowanego ze środków unijnych i pochłonie blisko 405 tys. zł brutto. Warto podkreślić, że ostrowiecka szkoła znalazła się wśród pierwszych czterdziestu ze 149 placówek artystycznych, podległych Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w tym roku otrzymały dotację na tego typu przedsięwzięcie.
- Jesteśmy dumni, że nasze potrzeby zostały dostrzeżone. Uważam, że ta inwestycja bardzo dobrze wpłynie na rozwój szkoły, bo zdecydowanie poprawią się warunki pracy. Do tej pory z ciepłem w budynku było różnie, w okresie zimowym musieliśmy dogrzewać obiekt piecykami. Teraz na pewno będzie większa oszczędność, szczególnie, że wymianie ulegnie również oświetlenie na ledowe w całym budynku - podkreśla Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektor PSM I st. w Ostrowcu.
Należy przypomnieć, że to kolejny duży remont w placówce. W 2012 r. odnowiono dach i sześć łazienek, wymieniono kanalizację, centralne ogrzewanie i częściowo instalację elektryczną. W 2013 r. przeprowadzono remont parteru szkoły wraz z salą kameralną, a rok później pierwszego piętra. W 2014 r. przeprowadzono również rozbiórkę budynku, podarowanego przez starostwo powiatowe wraz z gruntem pod budowę sali koncertowej. A ta wydaje się coraz bardziej realna. W maju placówka po raz kolejny złożyła wniosek o unijne dofinansowanie zadania.
- Jesteśmy już po pozytywnej ocenie formalnej, nasz wniosek zakwalifikował się do kolejnego etapu i mam nadzieję, że pozytywnie przejdzie również ocenę merytoryczną. Ostatecznie rozstrzygnie się to w połowie września - informuje E. Jurkowska-Siwiec. - To już trzecia próba pozyskania przez nas środków z UE na ten cel. Jesteśmy dobrej myśli, bo budowa sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia jest warunkiem rozwoju muzycznych talentów, których w Ostrowcu i okolicy nie brakuje.
Koszty zadania oszacowano na 15 mln zł. Wkład własny, zapewniony przez ministerstwo kultury, to blisko 3 mln zł.K.F.
/WS/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 6214 razy,
ostatnio: 2020-07-11 05:41:52
Skomentuj artykuł:
Powrót